شنبه 19 خرداد 1403-13:52 کد خبر:58615

امام جمعه ساری:

هدف دشمن تخریب وتحریم انتخابات

انعكاس شمال -

نماینده ولی فقیه در مازندران درخطبه نماز جمعه امروز ساری گفت: دشمنان به دنبال تحریم و تخریب انتخابات با هدف مایوس کردن مردم هستند.


آیت الله محمد باقر لائینی در نماز جمعه ساری  ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع)]گفت: این امام عزیز در فرمایشاتشان به نقش گناه و نیکوکاری در طولانی یا کوتاه شدن عمر اشاره داشتند و تاکید کردند انسان‌هایی که به‌خاطر گناه می‌میرند تعدادشان بیشتر و اینکه با نیکوکاری زندگی کنند عمرشان بیشتر است از عمر طبیعی.

وی با اشاره به  اول ذی‌الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و روز ازدواج گفت: امروز شاهد کاهش ازدواج، زاد و ولدها، رفتن به سمت نگهداری سگ و گربه و حیوانات خانگی به‌جای آوردن بچه انسان، افزایش طلاق و ... هستیم، باید مسئله ازدواج و ازدواج آسان مورد توجه قرار گیرد، متخصصین فن، علت عمده کاهش ازدواج را مشکلات فرهنگی می‌دانند.

آیت الله لائینی افزود: سالروز تاسیس ستاد انقلاب فرهنگی به فرمان امام راحل (ره) هم یکی از مناسبت‌های هفته است، بهترین کار این ستاد می‌تواند توجه به راهکار‌های فرهنگی افزایش ازدواج باشد.

وی گفت: بحث سند درمان رایگان کودکان زیر هفت سال مسئله بسیار مهمی است که در این دولت اجرایی شده و می‌شود، در دولت سیزدهم بیش از ۱۶هزار تخت بیمارستانی ایجاد شده است.

آیت الله لائینی تصریح کرد: مشکلات کشاورزان در حوزه افزایش قیمت کود شیمیایی در بازار‌های آزاد و نبود آن در بخش دولتی، با شعار تقویت و توسعه و قطب بودن مازندران نمی‌سازد، همچنین نسبت به قیمت برنج امسال نگرانی دارند، بنده تقاضا دارم مسئولان مربوطه نسبت به قیمت عادلانه برنج و جدی گرفتن واردات به موقع و به اندازه نیاز و استفاده از ارز نیمای ۴۰هزار تومانی توجه کافی داشته باشند.

وی تاکید کرد  هوا گرم شده و گرم‌تر هم می‌شود صرفه‌جویی باید اولویت اول ما باشد، الگوی مصرف یک مسئله اساسی است حتی اگر فراوانی باشد.

آیت الله لائینی گفت: نیروگاه شهید سلیمی نکا هم مشکلات و معضلات زیست‌محیطی دارد، این نیروگاه از مازوت استفاده می‌کند در صورتی که هشت ماه در سال می‌تواند از سوخت اصلی خود یعنی گاز استفاده کند و مابقی از مازوت با درجه کیفی مطلوب‌تری استفاده کند که نیاز به توجه دارد.

امام جمعه ساری تاکید کرد:  شبکه‌های معاند از همین الان به تحریم و تخریب انتخابات با هدف مایوس کردن مردم از انتخابات شروع کردند، اما با عنایت خداوند و بصیرت و شعار سیاسی اجتماعی بالایی که مردم ما دارند قطعا مردم ما در هشت تیر ماه حماسه انتخابات را رقم خواهند زد.

آیت الله لائینی گفت: از ورود اهالی کار خیر به حوزه آب شرب در استان و خیرین در حوزه‌های دیگر و تلاش‌های استاندار در این زمینه تقدیر می‌کنم