تازه ها

جمعه 25 خرداد 1403-17:45 کد خبر:58642

سیلاب در محور کندوان ۴ خودرو را با خود بُرد / ۳ نفر مفقود شدند

مدیرکل مدیریت بحران: جستجو‌ها ادامه دارد

انعکاس شمال -مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به آب‌بُردگی ۴ خودرو در سیلاب روز گذشته در کندوان، گفت: درباره اینکه در خودرو افرادی حضور داشتند یا خیر، هنوز ....


مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به آب‌بُردگی ۴ خودرو در سیلاب روز گذشته در کندوان، گفت: درباره اینکه در خودرو افرادی حضور داشتند یا خیر، هنوز مورد تایید نیست ولی جست‌وجوها کماکان ادامه دارد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سیلاب در محور کندوان ۴ خودرو را با خود بُرد / ۳ نفر تاکنون مصدوم شدند / مدیرکل مدیریت بحران: اینکه در خودرو افرادی حضور داشتند تایید نشده؛ جستجو‌ها ادامه دارد / نماینده چالوس: پیش بینی می‌شود اجسادی زیر گل و لای مانده باشندمدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به آب‌بُردگی ۴ خودرو در سیلاب روز گذشته در کندوان، گفت: درباره اینکه در خودرو افرادی حضور داشتند یا خیر، هنوز مورد تایید نیست ولی جست‌وجوها کماکان ادامه دارد.

 

به گزارش «انتخاب»؛ سیلاب در محدوده دربند محور کندوان موجب خسارت شد به‌طوری‌که براین اساس شدت سیل در حدی بوده که موجب  آب‌بُردگی تعدادی از خودروها در حالت توقف در این مسیر شده است.

 

حسینعلی محمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران در گفتگو با فارس در همین خصوص اظهار کرد: سیلاب چهار خودرو که در محدوده دربند محور کندوان توقف داشتند، را با خود بُرد.

 

وی درباره خسارت جانی این حادثه، گفت: صحت و سقم اینکه در خودرو افرادی حضور داشتند مورد تایید نیست.

 

مدیرکل مدیریت بحران مازندران بیان کرد: باتوجه به سیل در محدوده دربند محور کندوان به خودروهای متوقف شده در اين محدوده خسارت وارد کرده هنوز صحت و سقم اینکه در خودرو فردی بوده، مورد تایید نیست.

 

محمدی با اشاره به حضور استاندار و سرپرست جدید هماهنگی امور عمرانی استاندار و تیم‌های امدادی و خدماتی در منطقه، تصریح کرد: در منطقه تیم‌های امدادی و عملیاتی درحال جست و جو برای مصدومان احتمالی و پاک‌سازی محور هستند.

 

وی اضافه کرد: از همان لحظات اولیه سیل رماندار شهرستان به همراه مدیران دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان در منطقه حاضر شدند و تاکنون در حال رفع مشکلات به وجود آمده هستند.

 

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به اینکه احتمال وقوع سیلاب و همچنین طغیانی شدن رودخانه‌ها طی بعدازظهر امروز هم در محورهای کوهستانی وجود دارد، خاطرنشان کرد: فعلا تصمیمی در ارتباط با بازگشایی محور کندوان گرفته نشده است.

 

 روز گذشته پنج‌شنبه ۲۴ خرداد ماه براثر شدت باران در محدوده دربند محدوده بالای مرزن‌آباد محور کندوان و ازدیاد مصالح حاصل از سیل و انباشت گل و لای، رودخانه طغیان کرد و سیلاب تعدادی از خودروهایی که در محدوده رستوران پارک کرده بودند را با خود برد که همچنان عملیات جست‌وجود ادامه دارد.

 

مصدوم شدن ۳ نفر

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان چالوس گفت: به دنبال وقوع سیل شب گذشته در محدوده رستوران دربند جاده کندوان سه نفر مصدوم داشت و به مراکز درمانی اعزام شدند.

 

امیرحسین عسکرزاده با بیان اینکه تا این لحظه سه مصدوم ناشی از سیل شب گذشته در منطقه دربند محور کندوان داشتیم، افزود: مصدومان در محوطه رستوران بودند و حال عمومی آن‌ها خوب است.وی با بیان اینکه جستجو برای خودروها ادامه دارد، افزود: چهار خودرو در بستر رودخانه پیدا شد که فاقد سرنشین بود.

 

عسکرزاده به بررسی گسترده نیروهای جمعیت هلال احمر از امروز اشاره کرد و گفت: بررسی گسترده از اواسط دزدبن تا منطقه در حال انجام است.وی با بیان اینکه نیاز به ادوات برای جستجو در این منطقه است، اظهار کرد: فرمانداری اقدامات لازم را انجام داد.

 

«پیش بینی می‌شود اجسادی زیر گل و لای مانده باشند»

 

فرماندار چالوس گفت: در پی وقوع سیلاب در جاده چالوس بویژه در محدوده رستوران دربند، بسیج نیروها برای پاکسازی محور انجام شد و شاهد خسارت سیل به تعداد زیادی از خودروها و رستوران‌ها هستیم.

 

محمد شریفی اظهار کرد: متولیان امر بلافاصله در محل حادثه حضور پیدا کرده و دستورات لازم برای تسریع در امدادرسانی و پاکسازی و بازگشایی مسیر توسط دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی صادر شده است و ماشین آلات راهداری جهت پاکسازی و بازگشایی مسیر به محل حادثه اعزام شده و مشغول فعالیت هستند.

 

وی ادامه داد: به طوری که دیده می‌شود تعداد زیادی از خودروها دچار حادثه شدند اما آمار دقیق آن بعد از پاکسازی اعلام می‌شود و نیروهای امدادی در حال بررسی و پاکسازی هستند.

 

شریفی بیان کرد: امداد رسانی و حضور نیروهای امدادی و ستاد بحران در منطقه سیل زده جاده چالوس از همان دقایق اولیه بروز سیل انجام شد.

 

وی گفت: بر حسب دستور استاندار مازندران در حال تهیه گزارش کامل و دقیق از بروز این حادثه در این منطقه هستیم.

 

وقوع سیلاب در هر منطقه‌ای پای قصور و کوتاهی برخی دستگاه‌ها، ساخت وسازهای بی رویه و تصرف به بستر و حریم رودخانه را به میان می‌کشاند و بی شک حادثه مخرب و سیلاب جاده کندوان نیز از این مساله مستثنی نخواهد بود.

 

نماینده مردم شهرستان‌های چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهمترین دلایل بروز سیل در جاده چالوس عدم لایروبی رودخانه سردآبرود چالوس بود که باید انجام می‌شد.

 

کامران پولادی اظهار کرد: از ساعت اولیه بروز سیل در منطقه دزدبن جاده چالوس حضور داشتم و با استاندار مازندران و دیگر نیروهای امدادی و هلال احمر تماس برقرار شد تا در منطقه حضور یابند.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه استاندار مازندران با حضور در منطقه سیل زده جاده چالوس دستورات خوبی را صادر کردند و امیدواریم روند پاکسازی مسیر سریع‌تر انجام شود.

 

پولادی بیان کرد: بخش خصوصی نیز در این حادثه به کمک آمد و با اختصاص خودروهای سنگین در روند پاکسازی کمک می‌کند.

 

وی تصریح کرد: تلفات جانی تا کنون گزارش نشده اما پیش بینی می‌شود اجسادی زیر گل و لای مانده باشند که پاکسازی باید به اتمام برسد.

 

پولادی تصریح کرد: از راهداری، هلال احمر، فرمانداری، بخشداری و نیروی انتظامی تقدیر وو تشکر می‌کنم که تلاش زیادی برای پاکسازی منطقه سیل زده داشته‌اند.

 

طبق اعلام اورژانس مازندران تاکنون گزارشی ناشی از مصدومیت و یا تلفات انسانی ناشی از حادثه سیلاب ارسال نشد.

 

زکریا اشکپور سخنگوی اورژانس مازندران با بیان اینکه اورژانس در شهرستان‌های چالوس و نوشهر در پی اعلام وقوع سیل آماده باش بوده است، افزود: درپی اعلام وقوع سیلاب در محور کندوان، تیم‌های اورژانس در محور کندوان و شهرستان‌های چالوس و نوشهر به حالت آماده باش درآمدند. یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در شهرستان چالوس مستقر هستند.

 

وی افزود: همچنین بیمارستان‌های شهرستان چالوس و نوشهر نیز در حالت آماده باش هستند و خوشبختانه مصدومی توسط اورژانس به بیمارستانها منتقل نشد.

 

یوسف نوری استاندار مازندران نیز در بازدید از منطقه سیل‌زده چالوس خواستار بررسی و رصد دقیق بروز سیلاب و خسارت شد و گفت: علت حادثه باید توسط دستگاه قضائی بررسی شود.

 

 

 

فرماندار چالوس: جاده کندوان همچنان مسدود است / تاکنون ۵ خودرو از گل و لای بیرون کشیده شدند

 

فرماندار چالوس گفت: محور کندوان همچنان به علت سیلاب شب گذشته مسدود است و از مجموع چند دستگاه خودرو بدون سرنشین که دچار آسیب شدند از میان گل و لای بیرون کشیده شدند.

 

محمد شریفی با اشاره به بارش شدید و در مدت کوتاه شب گذشته در محور کندوان، اظهار کرد: بارش شدید باران موجب جاری شدن سیلاب در منطقه دزدبن، رستوران دربند و پل اوشن شد.

 

وی افزود: شدت سیلاب به قدری زیاد بود که چند دستگاه خودرویی که کنار جاده و یا در محوطه رستوران دربند پارک کرده بودند را با خود برد.

 

فرماندار چالوس با اشاره به اینکه تاکنون پنج دستگاه خودرو از میان گل و لای و سیلاب بیرون آورده شدند،تصریح کرد: این خودورها نیمی مربوط به بومیان و نیمی هم غیر بومی بوده است.

 

شریفی با اشاره به حضور شبانه استاندار مازندران و مدیر کل بحران در منطقه سیل زده،گفت: اکیپ های امداد رسانی از همان ساعات اولیه از راهداری،اورژانس، سپاه، هلال احمر و نیروهای انتظامی به منطقه اعزام شدند.

 

وی با بیان اینکه استاندار مازندران به برخورد جدی با مسئولینی که احتمالا در این خصوص ترک فعل و یا کم کاری داشته اند هشدار داد،افزود: یکی از علل سیلاب بارش شدید باران در مدت زمان بسیار کوتاه بوده است.

 

فرماندار چالوس در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر جاده از وجود سیلاب پاکسازی نسبی صورت گرفته است اما باید ایمن سازی و شستشو شود تا بتواند برای عبور و مرور قابلیت استفاده داشته باشد.

 

تردد در محورهای هراز و سوادکوه جریان دارد

 

رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به اینکه محور کندوان به‌دلیل طغیان سیلاب از ساعت ۲۰ شب گذشته مسدود شد و همچنان این انسداد ادامه دارد، اظهار کرد: تردد در محورهای هراز و سوادکوه جریان دارد.

 

یدالله جهان‌تاب رئیس پلیس راه مازندران درباره آخرین وضعیت جاده‌های شمال به خبرنگاران گفت: در حال حاضر عملیات پاک‌سازی در محور سیلابی کندوان در حال انجام است.

 

رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه درحال حاضر تردد عادی در جاده‌های شمال برقرار است، افزود: باتوجه به اینکه از قبل هشدار جوی صادر شد شاهد بارش باران در ارتفاعات هستیم؛ پرهیز از تردد و توقف در محورهای کوهستانی مازندران مورد تاکید است.

 

مفقودی ۳ نفر در سیل دیشب

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: تلاش تیم‌های امدادی برای یافتن خودروهای احتمالی مفقودشده و سرنشینان در منطقه سیل‌زده چالوس ادامه دارد.

 

غلامعلی فخاری اظهار داشت: پس از وقوع سیلاب و رانش زمین و سیلابی شدن مسیر جاده چالوس و متعاقب آن مسدود شدن جاده چالوس بلافاصله تیم‌های عملیات نجات به منطقه اعزام شدند.

 

وی افزود: 12 تیم عملیاتی امدادی را به منطقه اعزام کردیم که جست‌وجو برای یافتن خودروهای مفقودشده و سرنشینان را ادامه می‌دهند.

 

مدیرعامل هلال احمر مازندران بیان کرد: در این جست‌وجوها 4 خودروی آسیب‌دیده جست‌وجو شدند.

 

فخاری یادآور شد: خبری از کشته‌شدن افراد خوشبختانه نداشتیم، اما خبر مفقودی 3 نفر وجود دارد و جست‌وجو برای امدادرسانی به ناپدیدشدگان احتمالی ادامه دارد.

 

وی با تأکید بر اینکه استاندار مازندران بلافاصله در صحنه حاضر شدند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه جاده بازگشایی شده است اما تردد بنا بر تصمیمات فعلاً انجام نمی‌شود و در حال جست‌وجو برای یافتن خودروها و یا سرنشینان مفقودی گرفتار در سیل هستیم.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :