تازه ها

دوشنبه 21 خرداد 1403-10:10 کد خبر:58622

بنی گانتس رسما استعفا کرد


بنی گانتس، وزیر کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در پی اختلافات با نخست وزیر و به دلیل فقدان برنامه برای دوره پس از جنگ در غزه، رسما استعفای خود را اعلام کرد. 

 

به گزارش اسکای نیوز، این مقام صهیونیست ماه گذشته اعلام کرده بود که به بنیامین نتانیاهو تا هشتم ژوئن مهلت می‌دهد تا برنامه مشخصی در خصوص جنگ غزه و دوره پس از آن ارائه کند. او قرار بود سخنرانی مورد انتظار خود را شب گذشته انجام داده و استعفای خود را اعلام کند، اما پس از زنده پیدا شدن ۴ اسیر صهیونیست در نوار غزه، این کنفرانس خبری را لغو کرد.

 

خبر استعفای گانتس در حالی منتشر می‌شود که بنیامین نتانیاهو شب گذشته از وی خواسته بود وحدت را حفظ کرده و کابینه را ترک نکند. 

 

ائتلاف نتانیاهو هنوز اکثریت کنست را با ۶۴ عضو در اختیار دارد، اما در پی این استعفا، احتمالا بی‌ثبات خواهد شد. خروج گانتس همچنین احتمالا تحولات مربوط به جنگ غزه و مذاکرات آتش‌بس را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. 

 

گانتس که به مدت هشت ماه عضو کابینه جنگی نتانیاهو بود، توسط دولت بایدن و بسیاری دیگر از دولت‌های غربی و عربی به عنوان یک میانه رو شناخته می‌شد. خروج او احتمالاً فشار آمریکا و دیگر کشور‌ها بر نتانیاهو را افزایش می‌دهد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :