تازه ها

پنجشنبه 17 خرداد 1403-9:28 کد خبر:58604

مسئولان را خواب میبرد ؛ مسافران را آب ....

نخستین قربانی فصل شنای دریای مازندران گرفته شد / طرح های دریا همچنان بلاتکلیف

انعکاس شمال - اولین غرق شده در حالی در سواحل استان رقم خورد که هنوز تا تابستان فرصت باقی است و این نشان میدهد مسئولان مازندران امسال نیز منفعلانه با طرح دریا برخورد میکنند که آغازی اینچنینی دارد .


رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: نخستین غرقی امسال در دریای خزر مربوط به ساحل بابلسر بوده است.

 

به گزارش شمال نیوز، نقی کریمیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که، یک نفر ۳۹ ساله اهل تهران در پارکینگ بابلسر روز گذشته غرق شد، افزود: این مورد اولین غرقی در طرح دریای مازندران در سال جاری بوده است.

 

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران ادامه داد: برآورد آمارها از سال های گذشته حاکی از آن است که بیشترین غریق مربوط به سواحل بابلسر، محمودآباد ونوشهر بوده و بیشترین نظارت و تمرکز ناجیان غریق در این شهرستان‌ها است.

 

کریمیان گفت: بحث موج‌های شکافنده متاسفانه طی دقایق کوتاه رخ می‌دهد که اصلا برای مردم قابل باور نیست.

 

رئیس هیات نجات غریق مازندران همچنین از نجات ۹ نفر از غرق شدن در دریای این استان طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: باتوجه به آزادسازی سواحل و همچنین پسروی خزر احتمال می‌دهیم نقاط حادثه‌خیز سواحل استان به ۷۰۰ نقطه برسد که در این زمینه بحث پایش در دستور کار ما قرار دارد.

 

وی ادامه داد: پایش سواحل مازندران را از هفته آینده خواهیم داشت، براساس پایش و بررسی نقاط حادثه‌خیز بحث افزایش ناجیان غریق را در دستور کار داریم.

 

طرح های دریا همچنان بلاتکلیف 

 

سال ها از آغاز اجرای طرح دریا در مازندران می‌گذرد همواره طی این سالها این طرح ناسامان و بلاتکلیف است و متولی شناخته شده ای ندراد .

 

سواحل دریای خزر یکی از حادثه خیزترین آب های کشور محسوب می شود که هر ساله صدها مسافر و بومی را به کام مرگ می کشاند. عمق متغیر، وجود گرداب های زیرسطحی، ساخت و سازهای چندین دهه پیش در زمان پسروی دریا و ورود رودخانه ها و ایجاد جریانات کششی هرکدام باعث شده تا سواحل مازندران میزبان غرقی های بیشماری باشد و حتی از ظرفیت های کم نظیر این بخش در ابعاد مختلف استفاده نشده است.

 

شروع غریق ؛ حتی قبل از فصل تابستان

 

اولین غرق شده در حالی در سواحل استان رقم خورد که هنوز تا تابستان فرصت باقی است و این نشان میدهد مسئولان مازندران امسال نیز منفعلانه با طرح دریا برخورد میکنند که آغازی اینچنینی دارد .

 

بدون تردید مسئولان ومتولیان استان باید از قبل تمهیدات لازم را برای انبوه مسافران در تعطیلات گذشته داشته تا شاهد این اتفاق ناخوشایند نباشیم و کام مردم و مسافران تلخ نگردد .

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :