تازه ها

چهارشنبه 16 خرداد 1403-12:31 کد خبر:58596

در تحقیق جدید

روایتی تازه از جستجوی بالگرد شهید رئیسی

انعکاس شمال -فرمانده سپاه عاشورا گفت: پس از اطلاع از سانحه برای بالگرد رئیس جمهور، نیروهای ارتش، نیروی انتظامی، لشکر عاشورا، لشکر سه ویژه حمزه سیدالشهدا، سپاه صابرین، یگان ویژه هلال‌احمر و آتش‌نشانی به منطقه اعزام شد.


سردار اصغر عباسقلی‌زاده در جمع دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با اشاره به اتفاقات روز سانحه بالگرد ریاست جمهوری اظهار داشت: پس از مراسم افتتاح سد خداآفرین و قیزقلعه‌سی باحضور روسای جمهور ایران و آذربایجان، ما از سایر مهمانان جدا شدیم و به دیدار خانواده یکی از همکاران رفتیم.

 

فرمانده سپاه عاشورا افزود: درحال بازگشت در مسیر خداآفرین - ورزقان از وقوع سانحه اطلاع پیدا کردیم و به نیروهای بسیجی شهرستان‌های ورزقان، اهر، تبریز و لشکر عاشورا فراخوان داده شد تا به سرعت عملیات جست‌وجو آغاز و پیش از غروب آفتاب محل وقوع حادثه پیدا شود.

 

وی درخصوص وضعیت جوی شهرستان ورزقان گفت: منطقه به شدت ابری و مه‌آلود بود و طی تماسی که با فرمانده هوانیروز داشتم قرار شد بالگردی برای بررسی منطقه بفرستد.

 

فرمانده سپاه عاشورا با تأکید بر این‌که هوا شدیدا مه‌آلود بود گفت: متوجه بالگرد هوانیروز شدیم که منطقه را گشت می‌زد اما به علت ابری بودن هوا اثری از بالگرد رئیس‌جمهور مشاهده نمی‌شد.

 

سردار عباسقلی‌زاده اظهار کرد: به هرحال نیروهای ارتش، نیروی انتظامی، لشکر عاشورا، لشکر سه ویژه حمزه سیدالشهدا، سپاه صابرین، یگان ویژه هلال‌احمر و آتش‌نشانی به منطقه اعزام شد.

 

وی درخصوص وضعیت عملیات تجسس و تفحص زمینی گفت: لحظات برای ما اهمیت داشت و از همان لحظات اولیه این عملیات آغاز شده بود اما شدت مه دید افقی را به کمتر از ۱۰ متر رسانده بود؛ مه تا ساعت ۴:۳۰ بامداد روز پس از حادثه فروکش نکرد و به محض فروکش کردن مه همه‌جا دیده شد.

 

فرمانده سپاه عاشورا درخصوص مختصات پهپاد ترکیه‌ای گفت: محلی که پهپاد ترکیه‌ای نشان داد با مختصاتی که نیروهای ما پیدا کردند شش کیلومتر فاصله داشت؛ محل دقیق حادثه توسط پهپاد های ایرانی شناسایی شد که نیروهای لشکر سه حمزه سیدالشهدا اولین نفراتی بودند که در محل سانحه حضور یافتند.

 

وی با بیان اینکه هیچ یک از نیروها در آن ساعات خواب به چشمانشان نیامد و همه در میدان بودند، خاطرنشان کرد: در منطقه کمبودی از جهت نیروی انسانی نبود.

 

سردار عباسقلی‌زاده با اشاره به برخی تحلیل‌ها گفت: هیچ کسی تعلل و کوتاهی در امر امداد و نجات نکرد و همه نیروها در آن ساعات در تلاش بودند و ما تسلیم مقدرات الهی شدیم.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :