تازه ها

دوشنبه 27 شهريور 1402-8:11 کد خبر:56990

رئیس جمهور عازم نیویورک شد


آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور شامگاه یکشنبه پیش از عزیمت به نیویورک، طی سخنانی در فرودگاه مهرآباد تهران بیان کرد: یکی از ارکان سیاست جمهوری اسلامی ایران تعامل با کشورهای جهان و سازمانهای منطقه‌ای و بین‌المللی است.

 

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران عضو سازمان ملل است و همواره انتظار ما از این سازمان این بوده که نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه، صلح، عدالت و امنیت جهانی داشته باشد.

رئیس‌جمهور گفت: تصمیمات سازمان ملل می‌بایست به دور از هرگونه تبعیض و تاثیرپذیری از قدرت‌های بزرگ باشد و آنچه اقتضای حق و عدالت است، شکل بگیرد و این انتظار همه ملت‌هاست. حضور ایران در مجمع عمومی سالانه برای بیان دیدگاه‌های کشورمان است.

 

رئیسی عنوان کرد: نگاه ایران به دنیا نگاه جهان عاری از فقر، عاری از سلاح‌های کشتارجمعی و عاری از تبعیض است و نگاه ما در جهت جلوگیری از آفات طبیعی و آنچه به‌دست قدرت‌های بزرگ ایجاد می‌شود، خواهد بود.

 

وی خاطر نشان کرد: قدرت و امپراطوری رسانه‌ای دشمن نمی‌خواهد حرف ایران در جهان شنیده شود و بنده به‌عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران زبان گویای مردم خواهم بود تا حقایق را برای دولت‌ها و ملت‌ها تبیین کنیم.

 

رئیس‌جمهور با اشاره به دیگر برنامه‌های سفر خود اظهار داشت: اقدام دیگر که در این سفر انجام خواهد شد، دیدارهای دوجانبه است و این فرصتی مغتنم است تا بتوانیم برای تحکیم روابط‌مان با کشورها استفاده کنیم. هم‌چنین با اصحاب رسانه برای تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران خواهیم داشت و با سیاستمداران نشست داریم و با ایرانیان مقیم نیز ملاقات خواهیم کرد تا از مشکلات و نظرات آن‌ها آگاه شده و ارتباط‌شان با کشور بیشتر حفظ شود.

 

رئیسی گفت: این سفر در جهت انجام مأموریتی که ملت ایران به‌عهده ما گذاشته موثر باشد و بتوانیم به معنویات مقام معظم رهبری جامعه عمل بپوشانیم.

 

به گزارش تسنیم، سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل در روز سه‌شنبه و دیدار با سران کشورها و ایرانیان مقیم از جمله برنامه‌های این سفر است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :