تازه ها

چهارشنبه 13 ارديبهشت 1402-9:19 کد خبر:52570

رسانه ملی و شهدای غیرت"

هادی ابراهیمی عضو هیئت علمی دانشگاه


انعکاس شمال-شهادت غم انگیز شهید غیرت و شرف حمیدرضا الداغی توسط عده ای از اراذل و اوباش که قصد دخترربایی با تهدید ابزار قتاله را داشتند، جریانی را در کشور راه انداخته که قطعا" اگر درست هدایت شود، میتواند موجب تقویت فریضه امر به معروف و نهی از منکر و خنثی کننده جو سنگین ضدفرهنگی علیه این جریان باشد که بواسطه آن حتی طرح های حاکمیتی هم نتوانستند بطور کامل به اجرا در بیایند!
پردازش بسیار مناسب رسانه ملی و روایت درست آن، غیرت های خفته را بجوش آورده و زمینه های لازم را برای استفاده از پتانسیل جامعه دینی جهت تقابل میدانی با پدیده های کشف حجاب و تدریجا" نیمه عریانی فراهم آورد.
سلسله اتفاقات تهاجمی مرزشکنان و ارزش ستیزان که با ترور آرمانها و عجمیان ها شروع و با ترور و شهادت مظلومانه آیت الله شهید سلیمانی، زیر گرفتن مرگبار طلبه ها در قم و تهدید خودرویی یک روحانی در تهران و دهها حوادث ریز و درشت دیگر در همین روزهای اخیر که با شهادت حمیدرضا الداغی به اوج‌ رسید، خطر بزرگی را گوشزد کرده و می کند و آن اینکه با عقب نشینی و یا بی عملی ما در جامعه و رسانه ملی و نیر ارکان حاکمیتی، حد یقفی مشاهده نخواهد شد چون استراتژی اتاق فکر دشمن، استفاده از سلاح کشف حجاب برای فروپاشی فرهنگی جامعه و نهایتا" نابودی نمادهای دینی در حاکمیت و قانون اساسی و نهایتا" پایان دادن به عمر نظام است.
ساده انگاری این سونامی فرهنگی، ناشی از ساده لوحی خودی ها و پیشرفت پروژه براندازی فرهنگی نفوذی هاست و بسیار جای تأسف است که آژیرهای خطر یکی پس از دیگری به صدا در می آیند ولی کسی صدای آژیرها را نمی شنود!
رسانه ملی رویکرد مناسب خبری به این پدیده ها داشته اما ما بابد با برنامهای مستند و تولید محور، افکار عمومی را به سمت تحلیل عمیق رهنمون ساخته تا حاکمیت را از این منظر بعنوان یک مطالبه عمومی تحت فشار قرار داده و طرحها و‌مصوبه ها بجای اجرای میدانی، دچار خاک خوردگی های بایگانی و یا مانورهای مصاحبه ای متصدیان امر نشوند!
کسی نباید شک داشته باشد برنامه های آینده هنجارستیزان به مراتب عریان تر شدن و وقیح تر عمل کردن است و طبعا" حوادث ناشی از تقابل مردمی با آنها در آینده خونین تر و با قربانی های بیشتر رقم خواهند خورد و عقلانیت و تجربه ما ایجاب می کند که ما باید پیش دستانه عمل کرده و ابتکار عمل را از آنها بگیریم!
در استانهای شمالی بخصوص مازندران بخاطر شروع فصلهای گرما و هجوم دهها میلیونی گردشگران و پیشینه هنجارشکنی در سالهای گذشته، بیشترین مصاف را شاهد خواهند بود و از این رو همه پتانسیلها برای عقب نشینی مهاجمان فرهنگی بایستی بکارگیری شوند.
در خط مقدم این مقابله ها ما باید شاهد اولویت مقابله فرهنگی با تهاجم فرهنگی باشیم و از این رو دستگاههای فرهنگی و هنری باید بیش از دیگر دستگاهها احساس مسئولیت کنند و بطور محسوس با بکارگیری مهارتها، خلاقیتها و جلوه های هنری و حتی صحنه پردازیها، جامعه و به ویژه جوانان ما را از این شبیخون پرتلفات و خودی انگاری بیگانگان‌و بیگانه خواهان که با زبانها و قلمهای مسموم اینگونه جنایتها را وارونه نمایی کرده و با تئوری های غلط جای شهید و جلاد را عوض می کنند، نجات دهند.
سر چشمه شاید گرفتن به بیل
چو پر شد نشاید گذشتن به پیل
تا دیر نشده باید کاری کرد!
بقول قیصر عزیز:
ناگهان چقدر زود دیر می شود!

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :