چهارشنبه 19 خرداد 1400-17:7 کد خبر:48370

رئیس ستاد انتخاباتی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی مازندران؛

دولت آیت ا… دکتر رئیسی در اولین گام به سراغ سفره و معیشت مردم می رود

دکتر سیدعلی ادیانی در نشست خبری کمیته اطلاع سانی ستاد انتخاباتی آیت ا… دکتر سیدابراهیم رئیسی در مازندران خاطرنشان کرد:دولت آیت ا… دکتر رئیسی در اولین گام به سراغ سفره و معیشت مردم می رود و توجه به سبد درآمد و سفره مردم، مستلزم سازوکارهای قوی با همکاری قوای سه گانه و تحقق دولت مردمی و حاکمیت ایران قوی خواهد بود.

به گزارش انعکاس شمال و به نقل  از پایگاه خبری سبزالبرز از ساری، دکتر سیدعلی ادیانی در نشست خبری کمیته اطلاع سانی ستاد انتخاباتی آیت ا… دکتر سیدابراهیم رئیسی در مازندران، با اشاره به اینکه خبرنگاران و اهالی قلم سلسله جنبان افکار عمومی و اندیشه اند گفت: نقش اصلی رسانه ها و خبرنگاران در تصمیم گیری و اجرای برنامه های دولت کارآمد انکارناپذیری است.

وی با بیان اینکه در چارچوب قانون اساسی و نیز وظایف و اختیارات رئیس جمهور یقیناً دولت کارکردهای متعدد دارد افزود: بارزترین نشانه های دولت سیزدهم این است که برنامه هایی در قالب اصلاح سازوکارهای مالی، پولی، بانکی و اشتغال و معیشت مردم و اصلاح وضعیت فعلی کشور از طریق مجاری قانونی است.

نماینده دوره های هشتم و دهم مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت اصلاح نظام اداری و مالی و نیز نظام اقتصادی تولید در کشور بیان داشت: اصلاح این سازوکارها در دولت جدید موجب قدرتمند شدن ایران در داخل و دیپلماسی خارجی خواهد شد.

سیدعلی ادیانی بزرگترین انتظار و مهمترین برنامه دولت سیزدهم را توجه جدی به لوایح و سازوکارهای مهم درون کشور عنوان و تصریح کرد: دولت آیت ا… دکتر رئیسی در اولین گام به سراغ سفره و معیشت مردم می رود و توجه به سبد درآمد و سفره مردم، مستلزم سازوکارهای قوی با همکاری قوای سه گانه و تحقق دولت مردمی و حاکمیت ایران قوی خواهد بود.

این دکترای حقوق عمومی و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران ـ آلمان و ایران برزیل در پاسخ به سوال خبرنگار حوزۀ سیاسی و اجتماعی البرز در خصوص مهار تورم افسار گیسخته که در دولت فعلی ایجاد شد و تورم ۴۲درصدی در اردیبهشت ماه امسال، یکی از مهمترین برنامه های دولت آینده را مهار تورم و رونق بازار سرمایه دانست و گفت: افزایش نرخ تورم و رکوردهای نجومی در سالهای متمادی گذشته همواره مورد نقد و گله مندی طیف گسترده مردم و البته اقتصاددانان بوده است؛ در حالیکه در اغلب کشورهای دنیا دیگر تورم مشکل لاینحل محسوب نمی شود و اکثر کشورها مثل کشورهای همسایه ایارن عراق و افغانستان موفق به تک رقمی کردن تورم شده اند، ولی متاسفانه در ایران نه تنها راه حل مناسبی تا امروز برای کنترل اتخاذ نشده است، بلکه همچنان مسئولان و دیدگاه های مختلف اقتصادی در حال پاسکاری مشکلات به یکدیگر هستند و توپ را به زمین دیگری می اندازند.

رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی مازندران در بخش دیگر از صحبت های خود با اشاره به مناظره انتخاباتی و رعایت اخلاق و احترام متقابل یادآور شد: مردم ما بین کسانی که مدعی و کاندیدای ریاست جمهوری هستند، انتظار ندارند بداخلاقی ببینند.

ادیانی همچنین با بیان اینکه رئیس جمهور دارای کارکردهای متعدد از جمله اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره است، معدل ادبیات اقتصدی در مناظره اول کاندیداها را چندان بالا ارزیابی نکرد و گفت: با توجه به انتقاد یکی از کاندیداها ازمدرک تحصیلی آیت ا… دکتر رئیسی، برای احراز ریاست جمهوری رشته تحصیلی چندان مهم نیست و فرد باید دارای شرط کافی و نیز هنر به کارگیری همۀ ظرفیت ها و تخصص ها در زمینه های مختلف باشد.

دکتر ادیانی با ابراز خرسندی از ملحق شدن همۀ گرو ه های سیاسی از دکتر ادیانی با ابراز خرسندی از ملحق شدن همۀ گروه های سیاسی از جمله اصلاح طلبان به ستاد مردمی آیت ا… رئیسی، خواستار وحدت عمومی برای یک انتخاب موفق در نظام کارآمد و حکومت واقعی اسلامی در کشور شد.

گفتنی است محمدرضا شعبانی رئیس اتحادیه باغداران استان مازندران که میزبان این نشست خبری بود در سخنان کوتاهی خواستار حضور حداکثری مردم و وحدت و انسجام برای تشکیل یک دولت قوی در سطح دنیا شد و گفت: مردم ما که به شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی عشق می ورزند در روز ۲۸ خردادماه به پای صندوق های رأی خواهند آمد و دشمنان قسم خورده انقلاب و رهبری را مأیوس خواهندکرد.