پنجشنبه 24 بهمن 1398-13:1 کد خبر:41134

مدیرکل تعاون مازندران:

فعالیت ۵ مرکز کاریابی بین المللی

انعکاس شمال - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از فعالیت ۱۳ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، ۴۸ مرکز مشاوره شغلی و کاریابی داخلی و ۵ مرکز کاریابی بین المللی در استان خبر داد.


به گزارش انعکاس شمال، کامران اصغری در حاشیه بازدید از مراکز مشاوره کاریابی استان با گرامیداشت ایام دهه مبارک دهه فجر و یاد و خاطره شهدای والامقام ایران اسلامی از روزهای آغازین انقلاب اسلامی تا مدافعان حرم و امنیت اظهار داشت: دهه فجر فرصت مناسبی برای شناخت هر چه بیشتر نظام و دستاوردهای انقلاب و دولت تدبیر و امید است که باید همه تلاش کنیم تا برنامه‌های ایام الله دهه فجر با مشارکت جامعه هدف، کارگران، کارفرمایان، کارآفرینان و تعاونگران به خوبی برگزار شود.

وی تصریح کرد: در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با پختگی انقلاب، تاکید همه مسئولان بر این است که دستاوردهای ۴۱ ساله انقلاب را به بهترین نحو ممکن اطلاع رسانی کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: کارگران همچنان که در هشت سال دفاع مقدس در کنار سایر اقشار نقش تعیین کننده‌ای داشتند این نقش را بعد از آن نیز در سنگر تولید نشان دادند و با همت، پشتکار، تعهد و دلسوزی، چرخهای اقتصادی ایران اسلامی را به حرکت درآوردند.

اصغری درباره عملکرد حوزه توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در ۴۱ ساله بیان داشت: با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی و کارآفرینان جشنواره امتنان ازکارآفرینان برتر استان همه ساله در استان برگزار می‌شود.

این مسئول از اجرای طرح "توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) " با هدف استفاده از ظرفیت‌های بومی و بکارگیری تجارب سازمانهای بین‌المللی، برای تحرک تقاضای نیروی کار در بخش‌های کشاورزی، گردشگری و فناوری اطلاعات در استان خبر داد و گفت: ۱۳ مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی در استان تشکیل شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۴۸ مرکز مشاوره شغلی و کاریابی داخلی و ۵ مرکز کاریابی بین المللی با هدف ارائه خدمت به کارجویان، از پیگیری پرداخت بیش از ۱,۲۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات بنگاه‌های اقتصادی زود بازده و کارآفرین در استان خبر داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اعلام پیگیری پرداخت بیش از ۴۷۰ میلیارد تومان از محل توان تسهیلات دهی بانک‌های استان به بنگاه‌های اقتصادی، ادامه داد: بیش از ۲۱ هزار فقره مجوز مشاغل خانگی در مازندران صادر شده است./مهر