چهارشنبه 13 شهريور 1398-9:40 کد خبر:37866

شناسایی پیکر شهید صدرایی ۳۹ سال پس از شهادت

انعکاس شمال - با شناسایی پیکر شهید صدرایی ۳۹ سال پس از شهادت و انتقال آن، شمیم کربلا و عاشورا در دیار علویان پیچید.


سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به شناسایی پیکر شهید «ولی‌الله صدرایی» پس از ۳۹ سال، گفت: پیکر این شهید امروز وارد استان مازندران می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به شناسایی پیکر شهید «ولی‌الله صدرایی» پس از ۳۹ سال در منطقه دهلاویه، اظهار داشت: مراسم وداع با پیکر این شهید تازه شناسایی‌شده ساعت ۱۷ عصر در مسجد جامع پل‌سفید برگزار می‌شود.

ملکی افزود: همچنین مراسم وداع با پیکر این شهید صدرایی ساعت ۷ صبح پنج‌شنبه ۱۴ شهریور با حضور نیروهای مسلح در ستاد انتظامی شهر زیراب برگزار خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: مراسم تشییع پیکر این شهید ساعت ۱۰ صبح پنج‌شنبه از مسجد جامع به سمت میدان شهر پل‌سفید برگزار و سپس جهت خاکسپاری به روستای شورمست منتقل خواهد شد.

همچنین پیکر شهید «رضاعلی ابراهیم‌نژاد» که پس از ۳۳ سال به تازگی در منطقه عملیاتی شلمچه تفحص شد روز شنبه ۱۶ شهریور در معراج الشهدای تهران تحویل سپاه ناحیه بابل خواهد شد و مراسم وداع با پیکر شهید ابراهیم‌نژاد یکشنبه ۱۷ شهریور ساعت ۱۷ بعد از ظهر در حسینیه سپاه بابل برگزار می‌شود.

پیکر شهید «رضاعلی ابراهیم‌نژاد» دوشنبه ۱۸ شهریور همزمان با تاسوعای حسینی در اجتماع بزرگ عزاداران حسینی بابل تشییع و سپس در گلزار شهدای این شهرستان برگزار می‌شود. بسیجی شهید «رضاعلی ابراهیم‌نژاد» کارمند بیمارستان شهید بهشتی بابل بود که اسفندماه سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید و پیکر پاک و مطهرش پس از ۳۳ به زادگاهش بابل بازگشت.

از شهید ابراهیم‌نژاد یک فرزند دختر به یادگار مانده است و پدر و مادر شهید نیز در قید حیات نیستند.

همچنین ستاد برگزاری مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید «ولی‌الله صدرایی» که به تازگی در منطقه عملیاتی دهلاویه تفحص شد امروز در سپاه سوادکوه برگزار شد. شهید «ولی‌الله صدرایی» در تاریخ ۹ مهر ۱۳۳۶ به دنیا آمد و در تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۵۹ به شهادت رسید و پیکر مطهرش پس از ۳۹ سال در منطقه دهلاویه شناسایی شد.

شهید صدرایی اولین شهید نیروی انتظامی استان مازندران است که ۲۹ روز پس از آغاز جنگ تحمیلی در یک مأموریت پدافندی بر اثر اصابت مستقیم موشک در منطقه دهلاویه به شهادت رسید.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس و ۴۰ شهید مدافع حرم تقدیم کرده است./مهر