چهارشنبه 6 شهريور 1398-10:50 کد خبر:37861

رسانه‌ها در کاهش فساد اداری نقش آفرینی کنند

انعکاس شمال -  مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران با اشاره به نقش رسانه‌ها در تنویر افکار عمومی، گفت: رسانه‌ها در کاهش فساد اداری نقش آفرینی کنند.

 


به گزارش انعکاس شمال،حسین منفردی با گرامی‌داشت هفته دولت اظهار داشت: هفته دولت فرصتی جهت ارائه گزارش عملکرد دولت به مردم بوده تا همگان از دستاوردهای نظام و دولت در راستای توسعه اطلاع یابند.

وی افزود: در هفته دولت امسال، 20 پروژه در زمینه‌های مختلف با 40 میلیارد ریال اعتبار افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

منفردی با اشاره به نقش رسانه‌ها در تنویر افکار عمومی، تصریح کرد: عملکرد رسانه‌ها زمانی مناسب است که با سرعت بخشی توسعه پایدار و با ایجاد شفاف‌سازی موجب کاهش فساد اداری در ادارات شوند و با نقد درست و منصفانه خود کارآمدی مدیران را افزایش می‌دهند.

سرپرست فرمانداری میاندورود تصریح کرد: امروزه توسعه پایدار شعار همه جوامع بوده که باید در دو حوزه نرم افراری و سخت افزاری گام برداریم و بدانیم تا فرهنگ توسعه پایدار شکل نگیرد و مردم توسعه محور نباشند هر امکاناتی را در اختیارشان قرار دهیم اجرایی نمی‌شود و مدیران به این باور برسند که می‌توانند باوحدت جهت توسعه منطقه و استان گام بردارند.

منفردی ادامه داد: به صورت متوازن نمی‌توان همه ابعاد را به سمت توسعه هدایت کرد. محورهای شهرستان بحث کشاورزی و گردشگری را به درستی برنامه‌ریزی و  آسیب شناسی کنیم قطعا موجب رشد دیگر بخش‌ها نیز می‌شود.

وی گفت: امسال 500 میلیون تومان برای ساخت مجتمع فرهنگی شهرستان تخصیص یافت تا اقدامات مناسب در این زمینه و ساماندهی هنرمندان صورت گیرد.

منفردی با اشاره به تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان، گفت: سهم شهرستان در سامانه کارا پنج میلیارد تومان بوده که بیش از  سه میلیارد و 675 میلیون تومان برای اشتغال روستایی و بیش از یک میلیارد تومان جهت اشتغال فراگیر اختصاص یافت./تسنیم