چهارشنبه 29 خرداد 1398-10:40 کد خبر:37721

میزبانی علوم پزشکی بابل از ۹ دانشگاه کشور


به گزارش انعکاس شمال، ،جوانیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل در کارگاه آموزش منطقه‌ای مهارت آموزی کارشناسان ستادی در خصوص برنامه‌های سلامت میانسالان گفت: میانسالان، جمعیت عمده وحرم سنی بیشترین جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند. از سویی باراصلی اقتصاد جامعه و همچنین فعالیت‌هایی که در سطح کشور انجام می‌شود برعهده این گروه سنی است.


وی افزود: متأسفانه این گروه سنی از مراقبت‌های بهداشتی وسلامت به اندازه کافی برخوردار نیستند.


وی گفت: وزارت بهداشت در سال‌های اخیر با آموزش‌های مناسب، دستگاه‌های خدمتی را برای این قشر جامعه تعریف کرده و کارگاه‌های منطقه‌ای برگزار می‌کند.


جوانیان افزود: با برپایی این کارگاه انتظارداریم کارشناسان ما بتوانند با نحوه اجرای برنامه‌ها و بسته‌های خدمتی میانسال بهتر و بیشترآشنا شوند.


مطهره علامه رئیس اداره سلامت میانسالان وزارت بهداشت نیز در این مراسم با اشاره به هدف برگزاری کارگاه آموزش مهارتی گفت: هدفی که ما دنبال می‌کنیم در واقع مهارت آموزی کارشناسان ستادی برای انجام برنامه‌های آموزشی مرتبط با میانسالان در دانشگاه خودشان است.


وی افزود: در این کارگاه دو روزه از روش تدریس و تکنیک آموزش کارشناسان ستادی گرفته تا تکنیک‌های مرتبط با ارائه خدمت مثل روش مشاوره صحیح مطالبی بیان شد.


علامه گفت: این کارگاه دومین کارگاه منطقه‌ای است؛ که اولین کارگاه در استان کردستان برگزار شده بود و ما انتظار داریم استاندارد‌های ارائه خدمت و روش تدریس از سوی ارائه دهندگان خدمت در دانشگاه‌های مرتبط ارائه شود./باشگاه خبرنگاران