سه شنبه 14 اسفند 1397-12:11 کد خبر:37502

820 تن برنج دولتی در مازندران توزیع می شود


به گزارش انعکاس شمال، سید محمد جعفری اعلام کرد : با توجه به این که این برنج دولتی از هفته آینده در بازار توزیع می شود ، قیمت آن تا پایان هفته جاری از سوی دولت اعلام می شود .
وی توضیح داد : این میزان برنج تخصیص یافته به استان مازندران با قیمت مصوب دولتی با تصویب ستاد تنظیم بازار و دستور مقامات استانی در صورت تقاضای بازار وارد استان می شود و از طریق فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی ها توزیع خواهد شد.
مدیر عامل شرکت غله مازندران گفت که برنج دولتی از 2 گونه تایلندی است.
وی همچنین به مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور و پیگیری های استاندار مازندران برای کنترل قیمت شکر اشاره کرد و گفت که برای این منظور 2 هزار و 200 تن برای مصارف خانوار و صنوف و صنایع به مازندران اختصاص یافت.
جعفری افزود : این میزان شکر با قیمت مصوب هر کیلو 34 هزار ریال از طریق شبکه های توزیع در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد .
وی گفت : روزانه 200 تا 250 تن شکر برای تنظیم بازار از استانهای سمنان و خراسان شمالی وارد مازندران شده که با اولویت در فروشگاههای زنجیره ای و تعاونی ها توزیع می شود .
جعفری با اشاره به اینکه هیچ گونه کمبودی از لحاظ تامین شکر در مازندران وجود ندارد ، ادامه داد : با توجه به میزان مناسب ذخایر کشور نگرانی و مشکلی در تامین و توزیع به موقع شکر با قیمت مصوب در استان وجود نخواهد داشت ./ایرنا