تازه ها

دوشنبه 29 آبان 1402-10:2 کد خبر:58147

فرمانده سپاه کربلا:

۳۰۲ پروژه عمرانی افتتاح می شود/ پیشرفت ۹۸ درصدی زباله سوز ساری

انعکاس شمال -فرمانده سپاه کربلا گفت: همزمان با هفته بسیج ۳۰۲ پروژه عمرانی برای محرومیت زدایی در استان اجرا می شود.


سردار سیاوش مسلمی شامگاه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نقش بسیج، این نهاد را نقطه امیدی برای انقلاب اسلامی دانست و گفت: حضور بسیج برای برطرف کردن مشکلات و بحران‌ها لازم است و بسیج همواره در کنار انقلاب بوده است.

وی گفت: به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی بسیج تلاش می‌کند تا انقلاب از مسیر خود منحرف نشود و هرجا که انحرافی ایجاد شد بسیج مقابل آن می‌ایستد.

وی با گرامی داشت سالگرد تأسیس بسیج مستضعفین «بسیج امید ملت ایران» را شعار محوری برنامه‌های این هفته بیان کرد و گفت: برنامه‌های هفته بسیج از جنس امید بخشی طراحی شده است.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ ویژه برنامه همزمان با هفته بسیج در استان مازندران اجرا می‌شود گفت، این برنامه‌ها در قالب عناوین مختلف تهیه و تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از این برنامه‌ها در حوزه بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان است، گفت: ۹۰۹ یادواره شهید در این هفته در استان برگزار می‌شود.

سردار مسلمی برنامه‌های ورزشی را از دیگر عناوین هفته بسیج بیان کرد و گفت: هزار و ۱۳۹ برنامه ورزشی نیز برای هفته بسیج تدارک دیده شده است.

فرمانده سپاه کربلا تولیدات فرهنگی هنری شامل کلیپ تیزر و آواهای انقلابی را از دیگر برنامه‌ها به مناسبت هفته بسیج اعلام کرد و گفت: در این بخش بیش از دو هزار ویژه برنامه طراحی شده است.

۳۳۴ میز خدمت برپا می‌شود

وی بر پایی ۳۳۴ میز خدمت، ۱۰۱ عنوان برنامه نشست‌های قرآنی، حدود ۷۰۰ نمایشگاه مختلف، نشست‌های روشنگری و بصیرتی، برپایی اردوهای جهادی و فرهنگی، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، گشت‌های رضویون برای برقراری امنیت پایدار، جشن‌های سیار شورآفرینی بسیج را از دیگر برنامه‌ها برشمرد.

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اجرای پروژه‌های عمرانی گفت: ۳۰۲ پروژه عمرانی در حوزه راه روستای آبرسانی جاده بین مزارع محرومیت زدایی و غیره اجرا می‌شود و احداث پمپاژ آب برق رسانی، ۲۱ پروژه حفاظتی رودخانه‌ها، لایروبی ساماندهی رودخانه‌ها از جمله آن است.

سردار مسلمی اجرای سه پروژه فیبر نوری را از دیگر برنامه‌های هفته بسیج بیان کرد و گفت: برای اجرای پروژه‌ها بیش از ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

سردار سیاوش مسلمی با اشاره به سفر قبلی رئیس جمهور به استان افزود: از زمان سفر رئیس جمهور تا مرداد ماه سال بعد اعتباری برای نیروگاه زباله سوز اختصاص داده نشد.

سردار مسلمی با بیان اینکه زمانی که پروژه را تحویل گرفتیم، حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در بخش ابنیه داشت و امروز میزان پیشرفت آن به ۹۸ درصد رسیده است.

وی با اینکه بیش از ۶۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه طلب وجود دارد، گفت: این در حالی که تا تکمیل پروژه و بهره‌برداری آن ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه نیاز است و امیدواریم تا بهمن ماه همزمان با سفر ریاست جمهوری این پروژه به بهره‌برداری برسد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :