تازه ها

جمعه 26 آبان 1402-11:13 کد خبر:58134

سیل در راه مازندران/ آماده باش به دستگاه‌های اجرایی استان


حسینعلی محمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: براساس پیش بینی هواشناسی استان با تقویت جریان‌های خُنک و مرطوب شمالی و عبور امواج در تراز میانی جو از عصر جمعه ۲۶ آبان تا صبح شنبه ۲۷ آبان ماه شاهد بارندگی، وزش باد شدید موقتی، رعد و برق، کاهش دما و احتمال تگرگ و مه گرفتگی در استان خواهیم بود.

 

او افزود: در این مدت سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، وزش باد شدید موقتی، وقوع صاعقه، کاهش دید، ریزش سنگ، اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی بویژه در جاده‌های کندوان و هراز، احتمال خسارت به تابلو‌ها و سازه‌های موقتی و کم مقاوم از پیامد‌های این سامانه بارشی است.

 

محمدی گفت: نیرو‌های خدماتی و امدادی استان با تمام تجهیزات آماده خدمات رسانی در صورت وقوع سیلاب احتمالی هستند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: رانندگان هنگام تردد در جاده‌های استان بویژه در محور‌های کوهستانی و در هنگام شب، ضمن رعایت نکات ایمنی با کسب اطلاعات از مسیر و با احتیاط کامل رانندگی کنند.

 

محمدی ادامه داد: در این مدت کوهنوردان و طبیعت گردان از صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی و تردد و برپایی چادر و اقامت در فضا‌های باز جدا خودداری کنند.

 

او گفت: دامداران، دام‌های خود را به دور از حاشیه رودخانه ها، دهانه مسیل ها، نقاط مرتفع، فضای باز و در مناطق امن نگهداری کنند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت:شهرداران در این مدت نسبت به پاکسازی جوی‌ها و کانال‌های هدایت آب‌های سطحی و نیز بازدید و مقاوم سازی داربست‌ها، سازه‌های موقت، تابلو‌ها و بیلیبورد‌های تبلیغاتی سطح شهر‌ها اقدام کنند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :