تازه ها

جمعه 26 آبان 1402-11:11 کد خبر:58132

در این هفته

دیدار معاون سیاسی وزیر کشور با نماینده ولی فقیه در مازندران

انعکاس شمال -

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه رقابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی صرفا سیاسی نیست، گفت: بخشی از این رقابت‌ها منطقه ای و محلی است اما بسترها برای حضور ....

سید محمدتقی شاهچراغی روز پنجشنبه ۲۵ ابان ماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار کرد:‌ وزارت کشور براساس راهبرد و فرمایشات مقام معظم رهبری در انتخابات پیش‌رو چهار اصل مشارکت،‌ سلامت،‌ رقابت و امنیت را در دستور کار قرار داده است و برنامه ریزی و اقدامات اجرایی ستاد انتخابات حول این محورها انجام می‌شود.

 

وی با اشاره به رسالت علما و روحانیت در روشنگری و تبیین موضوعات گفت: علما و خطبای دینی به عنوان محل رجوع و اعتماد مردم نقش موثری در افزایش مشارکت عمومی و همبستگی اجتماعی و فعال کردن گروه های مردمی دارند و برگزاری یک انتخابات باشکوه نیازمند نقش آفرینی همه نخبگان در این عرصه است.

 

رای گیری الکترونیکی در یک هشتم حوزه‌های انتخابیه

 

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به برنامه‌ریزی های صورت گرفته در بخش سلامت انتخابات طبق چارچوب مشخص شده قانون، افزود: در مراحلی از روند برگزاری انتخابات از جمله پیش ثبت نام،‌ نام نویسی به صورت الکترونیکی انجام شده است و اجرای رای گیری الکترونیکی هم در یک هشتم از حوزه های انتخابیه انجام خواهد شد.

 

شاهچراغی در ادامه بیان کرد:‌ رقابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی صرفا سیاسی نیست و بخشی از آن منطقه ای و محلی است اما بسترها برای حضور و نقش آفرینی تمامی گروه‌های سیاسی در چهارچوب قوانین کشور در این عرصه فراهم شده است.

 

رئیس ستاد انتخابات افزود: تاکنون از همه گروه‌های سیاسی برای حضور در انتخابات پیش رو ثبت نام کردند و حضور دارند مگر افرادی که براساس قانون از جمله مسائل حقوقی احراز صلاحیت نشدند که البته مطابق با قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی امکان پیگیری این افراد نیز بعد از ثبت اعتراض در هیات های نظارت و شورای نگهبان فراهم است.

 

شاهچراغی اظهار کرد: کاهش مشارکت مردم در عرصه های اجتماعی و سیاسی کشور از موضوعات راهبردی کلان رسانه های دشمن است و آنها با تبلیغات و فضاسازی های رسانه ای که انجام می دهند یاس و ناامیدی در مردم را پیگیری می کنند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :