تازه ها

يکشنبه 26 شهريور 1402-7:23 کد خبر:56978

فرمانده انتظامی گیلان خبر داد:

جزئیات انهدام شبکه ساماندهی اغتشاشات و خرابکاری درگیلان

انعکاس شمال -

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به دستگیری ۲۴نفر از گردانندگان صفحات مجازی برای سازماندهی اغتشاشات در گیلان جزییات بیشتری از این عملیات و انهدام این شبکه ارائه کرد.

سردار عزیزالله ملکی ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران در سالن جلسات فرماندهی انتظامی با اشاره رصد صفحات فضای مجازی در گیلان اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی در پی رصد مستمر فضای مجازی تعدادی صفحه مجازی که به قصد تشویش اذهان عمومی و همچنین تحریک افراد برای برهم زدن نظم و امنیت عمومی فعالیت می‌کردند را شناسایی و ۲۴ نفر در این خصوص بازداشت شدند. 

 

وی با بیان اینکه با اقدامات فنی و پلیسی، مخفیگاه متهمان در شهرستان‌های رشت، رضوانشهر، املش، فومن، لاهیجان، صومعه سرا، رودسر، لنگرود و آستانه‌اشرفیه شناسایی شدند، افزود: متهمان با هماهنگی قضائی در مخفیگاهشان دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند. 

 

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی آلات و ادوات ارتکاب جرم کشف شد، گفت: گردانندگان این صفحات فضای مجازی در حال برنامه‌ریزی برای تجمع، اغتشاش‌آفرینی و تحریک افکار عمومی برای ایجاد ناامنی بودند که صفحات آنان مسدود و از دسترس خارج شد. 

 

ملکی از معرفی متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی خبر داد و بیان کرد: از مردم درخواست دارم در صورت اطلاع از فعالیت مجرمانه برخی از افراد برای ایجاد ناامنی مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند. 

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :