تازه ها

چهارشنبه 8 شهريور 1402-8:37 کد خبر:56942

افزایش نیروهای امنیتی الحشد الشعبی در نجف اشرف +عکس


نیروهای سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق امروز حضور خود را در شهر نجف اشرف افزایش دادند تا امنیت این شهر مقدس را تأمین کنند.

 

پایگاه خبری الحشد الشعبی با انتشار تصاویری، خبر داد که لشکرهای ۲۸، ۳۳، ۳۶ و ۴۲ الحشد الشعبی مسئول حفظ امنیت در نجف اشرف هستند. نیروهای این سازمان همچنین در تسهیل عبور و مرور زائران مشغول به فعالیت هستند.

 

صادق الحسینی از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی عراق امروز سه‌شنبه خبر داد که نیروهای این سازمان، امنیت شمار زیادی از زائران ایرانی را تأمین خواهند کرد.

 

الحسینی گفت: بیش از سه هزار زائر ایرانی از گذرگاه مرزی المنذریه (خسروی) وارد عراق شدند و از دیالی به صلاح الدین و عتبات مقدس در سامراء و پس از آن کربلای معلی خواهند شد تا بتوانند مراسم اربعین را برگزار کنند.

 

وی با بیان اینکه گسیل شمار زیادی از زائران باعث شده است که حلقه‌های امنیتی بین دیالی و صلاح الدین ایجاد شود، تصریح کرد، این حلقه‌ها هماهنگی مستقیمی با هم دارند تا امنیت را در مسیرهای روستایی برقرار کنند که زائران تا الحاتمیه و سپس سامراء طی می‌کنند.

 

این فرمانده الحشد با اشاره به اینکه روزانه بر تعداد زائران ایرانی افزوده می‌شود، از ساکنان روستاهایی تشکر کرد که در این مسیر قرار دارند و از طریق موکبهای خود، بهترین خدمات را ارائه می‌کنند و در هماهنگی کامل با الحشد الشعبی قرار دارند.

 

روز گذشته نیز، محمد التمیمی از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی خبر داد که فرمانده نیروی زمینی ارتش عراق وارد استان دیالی شد و نشست مهمی با فرماندهان الحشد و نیروهای امنیتی برگزار کرد.

 

التمیمی درباره جزئیات این نشست گفت: در این نشست، مسائل مهم امنیتی در دیالی بررسی و سه تصمیم اتخاذ شد. مهمترین تصمیم افزایش سطح آماده‌باش و میزان استقرار نیروها همزمان با نزدیک شدن به اوج حرکت زائران است؛ چه از گذرگاه المنذریه یا سایر شهرهای دیالی.

 

   

     

   

   

   

   

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :