تازه ها

دوشنبه 9 خرداد 1401-13:14 کد خبر:48438

توزیع 240 هزار تن شکر جدید در بازار


حجت براتعلی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: کالاهای اساسی مانند برنج، شکر

بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی کشور مشمول ذخایر راهبردی و احتیاطی هستند.
وی افزود: شکر 500 هزار تن، روغن خام 600 هزار تن و برنج نیز 600 هزار تن ذخایر راهبردی این محصولات در شرایط عادی است که بر اساس شورای عالی امنیت ملی در شرایط ویژه حجم ذخایر افزایش می یابد. مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: از ابتدای سال، 150 هزار تن شکر از این محل برای مصارف صنف و صنعت و خانوار توزیع شده است؛ 100 هزار تن شکر دیگر نیز در دست توزیع است که در مجموع 250 هزار تن شکر توسط شرکت بازرگانی دولتی توزیع شده است.

وی افزود: وضعیت تولید شکر در سال گذشته مناسب بود و به میزان یک میلیون و 400 هزار تن در داخل کشور تولید و وارد چرخه مصرف شد اکنون نیز تولید شکر کشت بهاره به میزان 140 هزار تن وارد چرخه تولید کارخانه‌ها شده و به زودی وارد بازار می‌شود.

وی تصریح کرد: نیاز بازار شکر از محل تولیدات داخلی و واردات تامین می‌شود و در مواقعی که مشکلاتی در جریان تامین و توزیع باشد دولت برای تنظیم بازار دخالت می‌کند.
براتعلی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم شکر بسته بندی مصارف خانوار 22 هزار و 950 تومان تعیین شده است و قیمت این محصول به صورت عمده درب کارخانه 18 هزار تومان است که با در نظر گرفتن 1 درصد مالیات بر ارزش افزوده 18 هزار و 180 تومان به فروش می‌رسد. مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: همچنین با اصلاح قیمت هر کیلوگرم شکر به 18 هزار تومان، مزیت واردات برای این محصول ایجاد شده و کسری نیاز شکر توسط بخش خصوصی نیز وارد خواهد
شد.

وی اظهار داشت: ثبت سفارش‌های جدید شکر توسط بخش خصوصی شروع شده است که از کشور هندوستان 10 روزه به کشور می‌رسد، همچنین این محصول از آمریکای جنوبی نیز وارد می‌شود.
نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :