تازه ها

سه شنبه 16 آذر 1400-19:13 کد خبر:48413

اخبار انتظامی استان مازندران
آموزش، پیشگیری، فرهنگ سازی همواره در دستور کار نیروی انتظامی

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان مازندران در دیدار با رئیس جدید دانشگاه مازندران گفت: آموزش، پیشگیری، فرهنگ سازی و توجه به خواسته های مردم همواره در دستور کار نیروی انتظامی است

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی مازندران به همراه رئیس دفتر تحقیقات و کاربردی و رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی انتظامی مازندران با حضور در ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه مازندران، انتصاب دکتر "حشمت اله علی نژاد" را به سمت ریاست جدید دانشگاه مازندران تبریک گفت.

سرهنگ علی دستور در این دیدار گفت: شاید مردم جنبه های سلبی نیروی انتظامی را بیشتر در اذهان خود داشته باشند، اما نیروی انتظامی در حوزه های ایجابی هم فعالیت گسترده دارد و آموزش، پیشگیری، فرهنگ سازی و توجه به خواسته های مردم همواره در دستور کار نیروی انتظامی است.

وی افزود: نیروی انتظامی همواره به دنبال افزایش سطح آگاهی و دانش پرسنل زیرمجموعه ناجا بوده و هست و این امر منجر به تاسیس مرکز علمی کاربردی فرماندهی انتظامی مازندران و توسعه آموزش های ضمن خدمت گردیده است.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: کارکنان نیروی انتظامی در تمامی سطوح تشویق به تحصیل می شوند، چرا که بازخورد این آموزش و افزایش آگاهی به جامعه منتقل می شود و رضایتمندی مردم را در پی دارد و علاوه بر این پلیس در جهت هوشمند سازی گام بر می دارد و در این مسیر به طور مسلم به فرهنگ سازی، ارتقای دانش سازمانی و آموزشهای لازم نیاز دارد.

در این دیدار رئیس دانشگاه مازندران ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی کارکنان ناجا، اظهار داشت: به خود می بالیم که نیروی انتظامی با وجود همه هجمه هایی که دشمنان نظام و انقلاب وارد می کنند، تحت لوای رهبری داهیانه مقام معظم رهبری هر روز بالنده و مقتدرتر مشغول به خدمت به کشور است.

دکتر حشمت اله علی نژاد تصریح کرد: هر روز برای ما روز سپاس از تلاش های پرسنل نیروی انتظامی است چرا که یکایک پرسنل خدوم انتظامی تمام زندگی خود را وقف امنیت و آرامش کشور کرده اند و به همین انگیزه لازم است همواره به این عزیزان نیروی انتظامی خداقوت بگوییم.

معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران نیز در این دیدار گفت: دفتر تحقیقات کاربردی و مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی مازندران از مراکزپژوهشی و علمی کاربردی خوب و فعال استان مازندران بوده و تخصص آن در تربیت نیروهای مهارتی اثر بخش و در ارتقای عملکرد و کیفیت بخشیدن به  ماموریت های ناجا حائز اهمیت و موفقیت های زیادی را کسب کرده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: دانشگاه مازندران آمادگی دارد تا نسبت به توسعه دوره های مهارتی، نشست های تخصصی، راه اندازی اندیشکده ها با توجه به نیازهای فرماندهی انتظامی مازندران با این مراکز همکاری نماید.

رئیس دفتر تحقیقات و کاربردی انتظامی استان طی سخنانی گفت: بالاترین توفیق خدمت صادقانه به مردم است و وظیفه ناجا خدمت به مردم و ایجاد امنیت و آرامش خاطر برای تک تک شهروندان است.

سرهنگ سید محمد هاشمی بیان کرد: دفتر تحقیقات و کاربردی فرماندهی انتظامی استان این آمادگی را داشته که طی تفاهم نامه منعقد شده با دانشگاه مازندران بتواند نیاز های روز جامعه و پلیس را شناسایی و با کمک صاحب نظران و اساتید خبره دانشگاهی با شناسایی آسیب های  اجتماعی تا در اتخاذ تصصمیمات مقتضی به منظور کاهش بروز جرائم به پلیس کمک نماید.

در پایان این نشست، رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی مازندران نیز ضمن تبریک انتصاب رئیس دانشگاه مازندران به ارائه گزارشی از فعالیت های مرکز پرداخت و گفت: تمام هدف و ظرفیت مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی مازندران این است که به سمتی از دانشگاه های نسل سوم- چهارم (مهارت محوری، فناور محوری، کسب و کار محوری)گام برداشته و در این راستا فعالیت های روزافزون و چشمگیری داشته ایم.

وی با اذعان این مطلب که تمام دوره های مرکز منطبق با رسته های ناجا است، افزود: قریب به اتفاق مدرسان مرکز علمی کاربردی از پرسنل درون سازمانی ناجا و افرادی با تجربه کافی هستند تا بتوانند آموزشهای مهارتی را به درستی به فراگیران انتقال دهند.

سیدمهدی خاکزادیان یکی از برنامه های مهم موسسه آموزش عالی علمی کاربردی ناجا بکارگیری ظرفیت های مرکز برای تامین آموزش های مهارتی و پودمانی مورد نیاز انتظامی استان و سایر آموزش هایی که از سوی دانشگاه و موسسه اعلام می گردد، می باشد.

گفتنی است در پایان این نشست، لوح تبریک انتصاب سردار میرزایی فرمانده انتظامی استان مازندران توسط معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی مازندران به دکتر حشمت اله علی نژاد اهداء و از مجموعه اقدامات دانشگاه مازندران و اهتمام در امر تقویت تعامل و همکاری دانشگاه و پلیس  قدردانی بعمل آمد.

 

 

دستگیری هکر اینستاگرامی با 3 میلیاردی کلاهبرداری در آمل

سرهنگ رضوانی فرمانده انتظامی آمل از دستگیری 2 هکر حرفه ای که ازشهروندان در اینستاگرام مبلغ تقریبی 3 میلیارد ریال کلاهبرداری کردند، خبر داد

در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت دو نفر از شهروندان آملی مبني بر هک اکانت پیج اينستاگرام و کلاهبرداري از دنبال کننده های آنان تحت عنوان نياز مالي، موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان آمل قرارگرفت.

وی افزود: در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا مشخص شد فردي ناشناس با هک نام کاربری اينستاگرام شکات با آی دی های مختلف و با ارسال پیامی مبنی بر درخواست وجه از 12 نفر از این افراد، مبلغ تقریبی 3 میلیارد ریال کلاهبرداری کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل ادامه داد: این افراد پس از دریافت وجه، اقدام به خرید سکه و طلا می کردند که با اقدامات فنی پلیس، متهمان شناسایی و با اخذ نیابت قضائي در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان در استان البرز دستگیر شدند.

سرهنگ رضوانی تصریح کرد: متهمان با توجه به شواهد و قرائن موجود در پرونده، ضمن اقرار به بزه انتسابی در اظهارات خود عنوان داشته اند، هک اکانت اینستاگرام و تقاضای وجه از شکات را با همدستی یکی از دوستان خود که هم اکنون در زندان حضور دارد، انجام داده اند.

وی با اشاره اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قضائي مناسب روانه زندان آمل شدند، افزود: در بازرسی از مخفیگاه متمهان،4 دستگاه گوشی تلفن همراه ، 4 عدد سیم کارت و 4 عدد کارت عابر بانک نیزکشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل با اشاره به شیوه و شگرد متهمان در هک اکانت هاي اينستاگرام افراد هدف و ارسال پيام نياز مالي به دنبال کنندگان صفحه ها و کلاهبرداري از آنان به شهروندان توصیه كرد: در صورت دريافت چنين درخواست هايي در شبكه هاي اجتماعي، می توان با یک تماس تلفنی با شخص ادمين و گرداننده كانال يا صفحات شخصي از صحت درخواست مطرح شده اطمینان پیدا کرد.

 

 

یک کشته و 2 مجروح در پی تصادف هولناک موتورسیکلت با کاميون

فرمانده انتظامی شهرستان نور گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با موتور سیکلت در محور ایزدشهر، 2نفر مجروح و یک نفر جان خود را از دست داد

سرهنگ علی داداش تبار با اعلام اين خبر گفت: شب گذشته در پی کسب خبري  از مرکز 110 مبني بر وقوع يک فقره تصادف منجر به فوت در محور اصلی ایزدشهر، بلافاصله تيمي از ماموران انتظامي و عوامل امدادی جهت بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

وي ادامه داد: در بررسي هاي اوليه مشخص شد یک دستگاه موتورسیکلت با یک نفر سرنشین که خلاف مسیر در حرکت بودند با یک دستگاه کامیون برخورد کردند که راکب موتورسیکلت به علت شدت جراحت وارده در دم جان داد و سرنشین موتور سیکلت و راننده کامیون مجروح که توسط نیروهای امدادی جهت مداوا به مراکز درمانی منتقل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نور تصريح کرد: کارشناسان راهور علت اين حادثه را رانندگی خلاف جهت راکب موتورسیکلت عنوان کردند.

سرهنگ داداش تبار در پایان با تاکيد بر رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي از تمامی شهروندان خواست که همواره در هنگام رانندگي آرامش خود راحفظ کرده و با انجام یک رانندگی قانونمند خاطرات شیرینی را برای خود و دیگران به ثبت برسانند.

 

 

كاهش جرائم متاثر از تعامل پليس با دانشگاه است

فرمانده انتظامي شهرستان نوشهر گفت: تعامل گسترده و هم سوي پليس و دانشگاه در مبحث فرهنگ سازي و كاهش جرائم موثر است

سرهنگ اکبر درویشی در دیدار با رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان نوشهر افزود: امنيت و سلامتي دو نعمت بزرگ و مهم الهي است كه همه بايد قدردان تلاش هاي خدمتگزاران خود در نيروي انتظامي و دانشگاه علوم باشند.

فرمانده انتظامي شهرستان نوشهر، تعاملات نيروي انتظامي و دانشگاه ها را بسيار خوب دانست و تصريح كرد: اميدواريم كه تعاملات به صورت مستحكم تر در راستاي خدمت رساني هرچه بهتر به مردم دنبال شود.

وی افزود: پليس آمادگي دارد تا در زمينه احصاء، پيشگيري و کاهش آسيب ها و تهديدها (موادمخدر، جرايم سايبري و ...) در حوزه دانشگاه ها، مراکز علمي و نيز در مسائل مبتلابه همکاري هاي لازم را با دانشگاه داشته باشد.

سرهنگ درویشی با تاکيد بر اينکه پليس آماده هرگونه همکاري با مراکز علمي و پژوهشي در حوزه ارتقاء امنيت جامعه است، خاطر نشان کرد: از اساتيد، مربيان و صاحب نظران مراکز علمي درخواست داريم با ارائه راهکارهاي مناسب، کمک يار پليس در انجام ماموريت هاي مورد نظر باشند.

رئيس دانشگاه پیام نور شهرستان نوشهر نیز در این دیدار با قدرداني از عملكرد مطلوب مجموعه انتظامي شهرستان در تامين نظم و امنيت جامعه گفت: كاركنان نيروي انتظامي افرادي مومن و متعهد هستند كه بزرگترين هديه اين قشر زحمتكش به مردم تامين امنيت و آسايش آنهاست.

رضا گلپور، امنيت را گوهري ناب و وصف نشدني دانست و اظهار داشت: اقشار مختلف مردم بايد هميشه و در همه حال قدردان زحمات پليس بوده و از اين حيث، وامدار تامين كنندگان امنيت هستند.

 

 

کشف 4 تن چوب جنگلی قاچاق در سوادکوه

فرمانده انتظامي شهرستان سوادکوه از کشف 4 تن چوب جنگلی قاچاق به ارزش 80 میلیون ریال خبر داد

سرهنگ عبدالله اکبری اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان سوادکوه حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودروی کامیونت حامل چوب مشکوک و آن را متوقف كردند.

فرمانده انتظامي سوادکوه با اشاره به اینکه ماموران در بازرسي از خودرو موفق به کشف 4 تن چوب قاچاق شدند، گفت: در این عملیات 3 متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع ذیصلاح معرفی شد.

سرهنگ اکبری با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی چوب های کشف شده را 80 میلیون ریال عنوان کردند، گفت: شهروندان هشدارها و آموزش هاي پليس را جدي گرفته و در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک مراتب را سريعاً با پليس110 در ميان بگذارند و پليس را در تامين امنيت جامعه ياري کنند.

 

 

دستگیری سارق مغازه با 6 فقره سرقت در میاندورود

فرمانده انتظامی شهرستان میاندورود از شناسايي و دستگيري سارق مغازه با 6 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد

سرهنگ مجید باقری جامخانه در تشریح این خبر بیان داشت: در پي چندين فقره سرقت مغازه درسطح شهرستان موضوع به صورت ويژه در دستور كار ماموران پلیس آگاهی قرارگرفت.

وي افزود: ماموران با کارهای اطلاعاتی و رصد سارقان سابقه دار و بررسی صحنه های سرقت یک سارق حرفه ای را در اطراف شهرستان میاندورود  شناسایی و درمخفیگاهش دستگیرکردند.

فرمانده انتظامی میاندورود تصریح کرد: متهم در بازجویی های تخصصی به 6 فقره سرقت مغازه در این شهرستان اعتراف نمود.

سرهنگ باقری ضمن هشدار به سارقان که اعمال مجرمانه آنان از دید پلیس مخفی نخواهد ماند، به شهروندان توصیه کرد: مغازه و امکان خصوصی خود را به دزدگیر و دوربین مداربسته مجهز نمایند و موارد مشکوک را به 110 اطلاع دهند.

 

 

کشف 24 فقره سرقت در طرح ارتقاء امنيت اجتماعي شهرستان نکا

فرمانده انتظامی شهرستان نکا از کشف 24فقره سرقت در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی این شهرستان خبر داد

سرهنگ قاسم عزیزی در تشریح این خبر، گفت : به منظور پاسخگويي به مطالبات مردمي و برقراري نظم و امنيت عمومی ، طرح ارتقاء امنيت اجتماعي در اين شهرستان اجرا شد.

وی افزود: در اجراي این طرح، ماموران ضمن انجام گشت هاي هدفمند، موفق به دستگيري 16نفر سارق شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا، خاطرنشان کرد: متهمان در بازجویی های به عمل آمده در مجموع به 4 فقره سرقت اماکن خصوصی،6 فقره قطعات خودرو ،6 فقره منزل  ،5 فقره باغ مرکبات و1فقره سایر سرقتها در این شهرستان اعتراف کردند.

سرهنگ"عزیزی" اظهار داشت: کشف 2تن چوب قاچاق، دستگیری 35نفر معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر، توقیف9دستگاه موتورسیکلت متخلف از دیگر اقدامات این فرماندهی در اجرای طرح مذکور بوده است.

فرمانده انتظامي شهرستان نکا در پايان از همکاري مردم با پلیس تشکر کرد و گفت: چنين طرح هاي امنيتي ادامه خواهد داشت و شهروندان مي توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مشكوک در زمينه های توزيع انواع موادمخدر، سرقت، کالاي قاچاق  و ...مراتب را به مركز فوريت هاي پليسي 110 اعلام كنند.

 

 

شهدا مظهر ايستادگي و خانواده آنان مظهر بردباري

فرمانده انتظامي شهرستان سیمرغ در ديدار با خانواده شهيد حاجیان گفت: شهدا مظهر ايستادگي و خانواده آنان مظهر بردباري هستند

سرهنگ حسین اسدی به همراه رئيس عقیدتی و معاون نيروي انساني در ديدار با خانواده شهيد والامقام حاجیان از صبر و استقامت آنان قدرداني کرد و گفت: خانواده شهدا سرمايه هاي ارزشمند نظام جمهوري اسلامي ايران هستند و صبر خانواده شهدا بايد براي تمامي خانواده ها الگو باشد.

وي با اشاره به اين که شهدا از جايگاه و منزلت بالايي برخودار هستند، بيان كرد: نيروي انتظامي پاسدار خون شهدا است و تلاش مي كند با خدمت صادقانه در حفظ و امنيت عمومي بتواند گوشه اي از جانفشاني فرزندان اين آب و خاک راپاسخگو باشد.

فرمانده انتظامي شهرستان سیمرغ در پايان خاطرنشان کرد: امروز بزرگترين مسئوليتي که بر دوش ما نهاده شده است، ادامه دادن راه شهيدان و قدرداني و همدردي با خانواده هاي معظم شهداست.

 

 

دستگیری 26 سارق و کشف 44 فقره سرقت در بهشهر

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از کشف 44 فقره انواع سرقت در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی محله محور خبر داد

سرهنگ حسن عنایتی گنجی در تشریح این خبر بیان داشت: با هدف افزایش احساس امنیت شهروندان و مبارزه با سارقان و اخلاگران نظم و امنیت عمومی، طرح ارتقاء امنیت محله محور در این شهرستان به اجراء گذاشته شد.

وی افزود: در اجرای این طرح، ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی26 سارق سابقه دار را شناسایی و با هماهنگی قضائی آنان را در مخفیگاهشان به دام انداختند.

فرمانده انتظامی بهشهر از کشف 44 فقره سرقت در بازجویی از متهمان خبر داد و تصریح کرد: این افراد پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند .

وی همچنین اظهار داشت: در ادامه اجرای این طرح، 22موتور سیکلت و 53 خودرو به دلیل عدم رعایت قانون و مقررات رانندگی، نداشتن مدارک شناسایی ، تخلفات حادثه ساز و مزاحمت برای مردم توقیف شدند .

سرهنگ عنایتی ضمن قدردانی از همراهی و مشارکت خوب مردم با پليس از شهروندان خواست: در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه فعاليت غيرقانوني و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گريز، موضوع را در اسرع وقت به مرکز فوريت هاي پليسي 110 اعلام کنند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :