تازه ها

شنبه 26 مهر 1399-14:15 کد خبر:46307

سخنی با مرد اول ورزش مازندران


به گزارش انعکاس شمال، دانش مدیریت به معنای استفاده صحیح از امکانات، سرمایه، نیروی انسانی و زمان است. از این رو یکی از عناصر مهم در ورزش حرفه ای و قهرمانی به کارگیری مدیریت صحیح می باشد.

 کشتی استان مازندران با توجه به پتانسیل های بدیل، در قهرمان پروری منابع سرشار دارد اما برخلاف داشتن این توانمندی با مشکل مدیریتی روبرو می باشد.

 

حسن رنگرز مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی و سخنگوی فدراسیون شد- اخبار کشتی و  وزن - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnim

 

به عقیده اکثر دست اندرکاران ورزش و کشتی دوستان فهیم، مهم ترین دلیل عدم ثبات و همدلی پس از ورود عسکری محمدیان به کشتی استان این بوده که به دانش و فرهنگ مدیریت در این حوزه آشنایی لازم نداشته و متاسفانه با گرفتن مشاوره های غلط از سوی بعضی از افراد، حال و روز کشتی را به وخامت کشانده است.

 

 به هر حال رئیس هیات کشتی مازندران اکنون درگیر طوفان انتقادات فراوان از سوی اهالی کشتی بوده و سکوت او بخصوص در قبال تصمیمات اخیر فدراسیون کشتی، هر روز بر منتقدان وی می افزاید. در این مدت اندک، بلاتکلیفی مدیریتی، مدیریت سلیقه ای، تغییر و تحولات غلط و مشکلات مالی و اداری این مجموعه باعث شد تا ورزش اول استان نوعی بحران تاریخی را تجربه کند و این در حالی بوده که این هیات به جهت مشکلات عدیده ناشی از این بلاتکلیفی و عدم توجه از برنامه محوری و آینده نگری به سوی روزمره گی گرایش پیدا کرده و عملا کشتی استان افت محسوس و آشفتگی را تجربه می کند.

 اما این ورزش که با فرهنگ والای مردم فهیم و قهرمان پرور مازندران عجین شده همچنان با خیل عظیم علاقه مندان و طرفدارانش روبروست.

 یکی از مشکلات اصلی هیات کشتی استان، ساختار اداری پرنقص آن است. دبیر هیات در هر رشته ورزشی به منزله ستون فقرات آن رشته است و هیچ هیات ورزشی چه کوچک و چه بزرگ بدون بهره مندی از دبیر هیات متخصص نخواهد توانست به اهداف خود دست یابد که متاسفانه پاشنه آشیل کشتی مازندران همین موضوع مهم است. عدم اطلاع و تسلط دبیر هیات در ابتدایی ترین امورات فنی و جاری هیات استان بهمراه کمبود نیروی انسانی متخصص، پرانگیزه و با تجربه مرتبط در بدنه این مجموعه، سد بزرگی در زمینه سازی برای جهش و پیشرفت کشتی مازندران شده است.

 قطعا رفع بسیاری از این مشکلات همت همگانی و استانی را می طلبد و از مدیریت جدید ورزش مازندران که به تازگی هدایت سکان ورزش استان را در دست گرفته انتظار می رود که با همسو کردن دیگر مسئولان طراز اول استان، نگرش مثبت و فرهنگی بیشتر به کشتی داشته و با درک موقعیت جغرافیایی و پیشینه استان جایگاه کشتی مازندران در کشور و میادین بین الملی را بیش از پیش ارتقا بخشیده و از آسیب بیشتر به کشتی جلوگیری نماید.

((انشاالله))

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :