تازه ها

پنجشنبه 6 شهريور 1399-12:51 کد خبر:44249

نماز "ظهر عاشورا" در تمامی شهرهای مازندران برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی با اشاره به تصمیم کارگروه برگزاری مراسم عزاداری گفت: نماز ظهر عاشورا با رعایت دقیق پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان در تمامی شهرهای مازندران برگزار می‌شود.

 


مدیرکل تبلیغات اسلامی با اشاره به تصمیم کارگروه برگزاری مراسم عزاداری گفت: نماز ظهر عاشورا با رعایت دقیق پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان در تمامی شهرهای مازندران برگزار می‌شود.

به گزارش انعکاس شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران ، حجت الاسلام ناصر شکریان امیری با تسلیت  ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش و فرا رسیدن عاشورا و تاسوعای حسینی اظهار داشت: فرهنگ ناب حسینی یک فرهنگ پویا و زنده بوده و امروز این فرهنگ به عنوان یک فرهنگ جهانی طنین انداز شده است.

 

نماز "ظهر عاشورا" در تمامی شهرهای مازندران برگزار می‌شود

 

وی با اشاره به تقدیر رهبر معظم انقلاب از رعایت دقیق پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان از سوی هیئات مذهبی و برگزاری باشکوه مراسم محرم افزود: هیئت‌های مذهبی ثابت کردند مراسم سوگواری و عزاداری برای سرور شهیدان تعطیل شدنی نیست و با رعایت ملاحظات و بهترین شیوه در برگزاری این مراسم رضایت رهبری را فراهم کردند و بار دیگر ولایت‌مداری و دینداری خود را اثبات کردند.

شکریان با اشاره به فرا رسیدن عاشورا و تاسوعای حسینی و اهمیت برگزاری نماز ظهر عاشورا و زیارت امام حسین (ع)، تصریح کرد: با توجه به مجوز وزارت بهداشت و تصمیمات ستاد برگزاری مراسمات عزاداری، نماز ظهر عاشورا در تمامی شهرهای مازندران در فضای باز و با رعایت دقیق پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده و مهر و سجاده شخصی  برگزار خواهد شد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر برگزاری نماز ظهر عاشورا و زیارت امام حسین (ع) در تمامی شهرهای مازندران، تاکید کرد: شایسته است در راستای برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم نماز ظهر عاشورا ائمه جمعه و جماعات شهرهای مازندران و تمامی فعالان حوزه دین در برگزاری باشکوه این مراسم برنامه‌ریزی کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، مقاومت، ایثار، آزادگی و بصیرت را درس بزرگ سالار شهیدان در واقعه کربلا دانست و خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی با بهره‌گیری از مکتب نورانی سالار شهیدان امروز در جهان پرتوافشانی می‌کند و تعظیم شعائر دینی و الهی به ویژه مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) هویت و عامل قدرت انقلاب اسلامی است و امروز جمهوری اسلامی به برکت این محرم و صفر در جهان عزتمندانه و مقتدرانه نقش آفرینی می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری باشکوه نماز ظهر عاشورا، افزود: برگزاری نماز ظهر عاشورا، اقتدا به نماز ظهر عاشورای سرور و سالار شهیدان و مهم‌ترین درس حضرت سیدالشهدا (ع) در واقعه عاشورا اهمیت ایشان به نماز به ویژه نماز اول وقت تحت هر شرایطی است و قطعا ارادتمندان و عاشقان به ساحت مقدس امام حسین (ع) باید به برگزاری نماز اول وقت و  نماز ظهر عاشورا اهتمام ویژه ای داشته باشند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :