تازه ها

سه شنبه 28 مرداد 1399-10:15 کد خبر:43248

مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی در مازندران

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: انقلابی ماندن در روحیه مسئولان امری ضروری بوده که این روحانی بزرگ و فرزند شهیدشان و دیگر فرزندان ایشان همه عناصر انقلابی و ارزشی را در خود دارند که یک گنجینه هستند.


نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به تقویت روحیه خدمت‌رسانی مسئولان به مردم، گفت: مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی در مازندران آغاز شده است.

به گزارش انعکاس شمال، آیت الله محمد باقر محمدی لائینی امروز در مراسم رونمایی از کتاب از فیضیه تا قم آزاده سرافراز حجت الاسلام محمد حسن جمشیدی نماینده ادوار مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت:گرامی می‌داریم نام، خاطره و یاد شهدا، رزمندگان و اسرایی که برای انقلاب و نظام زحمت کشیدند و جان و زندگی خود را در این راه اهدا کردند که باید بدانیم شجاعت، ایثار و شهامت را از مکتب امام حسین(ع)  آموختیم.

وی افزود: رونمایی کتاب از فیضیه تا قم بیانگر دوران اسارت این مجاهد انقلابی بوده که در اوایل انقلاب خوش درخشید و در جنگ، دفاع، رزم  و کارزار نظامی در دفاع مقدس نیز حضور یافته و ده سال تجربه اسارت دارند. در بازگشت از اسارت نیز در خانه ملت مسئولیت نمایندگی مردم سه دوره را داشتند که با عزت از این سنگر برای خدمات در حوزه انتخابیه شرق مازندران آثار مهمی به یادگار گذاشتند.

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: انقلابی ماندن در روحیه مسئولان امری ضروری بوده که این روحانی بزرگ و فرزند شهیدشان و دیگر فرزندان ایشان همه عناصر انقلابی و ارزشی را در خود دارند که یک گنجینه هستند.

لائینی افزود: سفارش می‌کنم دو دسته بخوانند و یک دسته بخوانند و ترویج کنند جوانان بخوانند تا فرهنگ ایثار و شهادت نسل به نسل منتقل شود مسئولان بخوانند و بدانند این مسئولیت با چه سختی، مجاهدت و سختی کشیدن‌ها بوده و ازجایگاه خود سوء استفاده نکنند باید امانتدار این ارزش‌ها باشند.

امام جمعه ساری گفت: کتاب زندگی نامه شهدا مانند وصیت نامه باید خوانده شود و توصیه می‌کنم مجاهدان و رزمندگان خاطرات خود را مکتوب کنند و از این آثار مستندسازی شود.

وی با اشاره به ایثارگری‌های ایثارگران در دفاع از انقلاب و نظام، افزود: همه ما مدیون شهدا، جانبازان و آزادگان هستیم. فساد و اختلاس زیبنده جامعه ما نیست. یک مبارزه جدی با این فسادها در استان در حال انجام است که این امر تداوم داشته باشد. متولیان امر فرهنگ وظیفه نشر و ترویج زندگی شهدا، آزادگان و ایثارگران را دارند زیرا اکنون  با فرهنگ مهاجم درگیر هستیم و برای رویارویی با این فرهنگ مهاجم باید فرهنگ اصیل و انقلابی را تقویت و نشر دهیم.

اسرا در مسیر ارزش‌های انقلاب نقش آفرین هستند

حجت الاسلام محمد حسن جمشیدی، آزاده دوران دفاع مقدس و پدر شهید جمشیدی و نماینده ادوار مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلام نیز گفت: بعد اسارت با وجود روحانیت، اسارت برای اسرا آسان شد. همدلی میان اسرا توانست سختی و  مشقت اسارت را کم کند.

وی افزود: مسیر انقلاب بودن، داشتن روحیه انقلابی از ویژگی اسرا بود که  وصل شدن به پروردگار و توسل به ائمه اطهار سختی و دوری از وطن را  برای ما آسان کرد.

جمشیدی گفت: ا طاعات و اعتماد اسرا از روحانیت موجب پیروزی ما شد. بسیاری از نگهبانان  و فرماندهان اسرای عراقی می‌گفتند ما اسیریم نه شما همچنین با برخورد درست با برخی از سنیان عراقی در زندان و مکانی که می رفتیم آنان شیعه شدند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :