تازه ها

چهارشنبه 8 مرداد 1399-20:11 کد خبر:43236

تقدیر دکتر یوسفیان ملا از تلاش های کادر درمان در مقابله با کرونا


به گزارش انعکاس شمال، دکتر یوسفیان ملا نماینده سابق مردم آمل در مجلس شورای اسلامی درباره تجهیزات بیمارستانی شهرستان آمل گفت: در سال ۶۲ با توجه به ضرورت های موجود در شهرستان آمل، عملیات ساخت بیمارستان امام (ره) آغاز شد ولی تا سال ۸۲ این بیمارستان با درصد پیشرفت اندکی رها شده باقی مانده بود تا اینکه بعد از ورود من به مجلس، مکاتبات و پیگیری های زیادی را برای ساخت و تکمیل این بیمارستان انجام شد و در نهایت در مدت زمانی حدود ۲ تا ۳ سال بیمارستان تکمیل و تجهیز شد.
وی در ادامه افزود: آمبولانس هوایی به عنوان یکی از نیازهای نیازها و ضرورتهای مردم منطقه نیز در دوره نمایندگی من ایجاد شد.
نماینده سابق آمل در خانه ملت در ادامه به بحث حاد شدن وضعیت این شهرستان در ابتلا به ویروس کرونا اشاره کرده و تاکید کرد: اکنون که بحث کرونا در شهرستان بسیار حاد شده است این بیمارستان ها نیازمند تجهیزات و امکانات بیشتری برای مقابله با این ویروس هستند. هر چند که وزارت بهداشت و درمان و همچنین دانشگاه علوم پزشکی مازندران تا قبل از خرداد ماه که دوره نمایندگی بنده بود، با تعامل و همراهی و همکاری بسیار خوب و قابل تقدیرشان تجهیزات بسیار خوبی  در اختیار بیمارستان های شهرستان آمل قرار داده بودند.این تجهیزات مثل تامین دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستان های آمل ، توسعه اورژانس بیمارستان ۱۷ شهریور و خرید سی تی اسکن برای این بیمارستان، تامین ونتی لاتورها و دستگاه های کمک تنفسی .. بود.
وی افزود:  اکنون شرایط به گونه ای شده است که مسافرت های بی رویه به شهرستان آمل و تردد بیش از حد خودروهای باری به این شهرستان که قطب تولید منطقه محسوب می شود، باعث شده تا درصد مبتلایان به بیماری کرونا افزایش پیدا کند.
وی ادامه داد: البته دانشگاه علوم پزشکی مازندران و وزارت بهداشت در حد وسع و توان خودشان تلاش کردند نیازمندی‌های مردم منطقه را تامین تامین کنند، اما به لحاظ اینکه در شرایط کنونی نقاط بسیار زیادی از کشور نیازمند چنین تجهیزاتی هستند، امکان ارسال هر نوع تجهیزات درخواستی، تنها برای شهرستان آمل وجود ندارد ولی اقدامات کادر درمانی قابل تقدیر و شایسته تحسین است.
به نظر می رسد با توجه به ادامه روند افزایشی مبتلایان به کرونا در شهرستان آمل ظرفیت و تجهیزات مراکز درمانی این شهرستان متناسب با میزان مراجعه مبتلایان نیست لذا مردم آمل از نماینده جدید این شهرستان که حدود ۴۵ روز از عمر کاریش می گذرد انتظار دارند تا در کنار حمایت از برنامه های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مازندران،  توصیه های لازم به مسئولین و مردم در جهت رعایت مسائل بهداشتی را ارائه دهد و  موجب کمک به ارتقاء سلامت در این شهرستان گردد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :