تازه ها

شنبه 20 ارديبهشت 1399-11:41 کد خبر:42202

آغاز دومین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه در استان مازندران

مردم استان علوی تبار مازندران که از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در صف مقدم تهیه اقلام بهداشتی و بیمارستانی قرار گرفتند، اکنون نیز در دومین مرحله در نیمه ماه مبارک رمضان به نیت امام کریم اهل بیت عصمت و طهارت، کمک مؤمنانه خود را تداوم دادند.


مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه همزمان با شب میلاد دومین اختر تابناک آسمان ولایت در مساجد محوری مرکز استان آغاز شد.

 

به گزارش انعکاس شمال،  دومین مرحله اجرای رزمایش بزرگ کمک مؤمنانه  همزمان با شب ولادت امام دوم شیعیان حضرت امام حسن مجتبی (ع) در جای جای استان علویان مازندران آغاز شد.

مردم استان علوی تبار مازندران که از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در صف مقدم تهیه اقلام بهداشتی و بیمارستانی قرار گرفتند، اکنون نیز در دومین مرحله در نیمه ماه مبارک رمضان به نیت امام کریم اهل بیت عصمت و طهارت، کمک مؤمنانه خود را تداوم دادند.

در شرایطی که شیوع بیماری کرونا سبب تعطیلی برخی صنوف و از سویی بیکار شدن تعدادی از آحاد جامعه شده است، مردان و زنان این مرز و بوم در حد مقدورات خود در حرکت بزرگ کمک مومنانه حضور یافته تا همچون گذشته لبیک گوی ندای رهبری عظیم الشان انقلاب باشند.

یکی از مراکز مذهبی و فرهنگی که پیشتاز توزیع مرحله دوم کمک مؤمنانه در ساری مرکز مازندران بوده، قرارگاه اجتماعی شهید علمدار هیئت رهروان امام خمینی (ره) ساری بوده است.

اهالی مسجدی و مردم دیندار خیابان امامزاده یحیی (ع) ساری در دومین مرحله واگذاری سبد اقلام غذایی و بهداشتی توانستند 25  قلم کالا به ارزش هر سبد دو میلیون ریال به تعداد 110 بسته را در روز میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) در بین نیازمندان بویژه کسانی که در این ایام دچار مشکل اقتصادی شده توزیع کنند. به این میزان نیز در مرحله نخست رزمایش کمک مؤمنانه نیز اقلام غذایی و بهداشتی بین نیازمندان توزیع شده است.

مرکز خیریه و نیکوکاری کریم اهل بیت هیئت قمر بنی‌هاشم ساری نیز از هیئت‌های محوری شهرستان ساری نیز در پی فرمایشات مقام معظم رهبری درباره مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه با همکاری خیران و نیکوکاران اقدام به تهیه و توزیع پنج هزار بسته مواد غذایی و طبخ روزانه هزار پرس غذا کرده است.

بر اساس اعلام محمد رضا خالقی، مدیر روابط عمومی هیئت محوری، قمربنی هاشم ساری، جامعه هدف توزیع این کمک‌های مؤمنانه بیشتر افراد و خانواده‌هایی هستند که در بحران کرونا از نظر معیشتی و درآمد کسب و کار دچار آسیب شده و تحت پوشش هیچ نهاد و موسسه حمایتی نیستند.

توزیع بسته‌های معیشتی بین 55 هزار خانوار نیازمند مازندران 

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران نیز از توزیع بسته‌های معیشتی بین 55 هزار خانوار نیازمند در دومین مرحله از رزمایش کمک مؤمنانه در مازندران خبر داد.

سرهنگ حسین محمد رضایی با اشاره به اینکه همه مردم برای مرحله دوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه همانند مرحله اول پای کار آمدند، گفت: مردم عاشقانه و ایثارگرانه از این رزمایش برای برآورده کردن مطالبه رهبر معظم انقلاب استقبال کردند.

جانشین فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه در زمان دفاع مقدس مردم برای پشتیبانی از جبهه‌ها کمک می‌کردند، افزود:‌ مردم مازندران همان طور که در دوران دفاع مقدس در ستاد پشتیبانی پیشتاز بودند امروز ثابت کرند باقی مانده همان نسل هستند.

رضایی با اشاره به اینکه مردم نسبت به همنوعان خود بی تفاوت نیستند، از شناسایی 55 هزار خانوار نیازمند خبر داد و اضافه کرد: بسته‌های معیشتی در این دوره از رزمایش به این خانوار‌ها اهدا خواهد شد که میانگین ارزش هر بسته 300 هزا رتومان است.

جانشین فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه محوریت رزمایش کمک مومنانه پایگاه‌های مقاومت بسیج هستند، گفت: تمام کمک‌های مؤمنانه مرهون مشاکرت مردمی است.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :