سه شنبه 23 مهر 1398-11:41 کد خبر:37908

اوقاف در ۱۰ محور به زائران اربعین خدمت‌رسانی می‌کند

انعکاس شمال  - معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: از آن‌ جایی که در شهر سامرا موکب‌های مردمی کمتر به چشم می‌خورند و شرایط زیارت در این شهر خاص است، با توجه به کمبود امکانات، صفر تا صد کار بر عهده خادمان است.

 


به گزارش انعکاس شمال، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، در حاشیه بازدید از موکب اداره اوقاف مازندران و قم در شهر سامرا گفت: در این سفر با سیل مشتاقان و حجم بالای زائران مواجه شدیم، توصیف این صحنه‌ها کار سختی است، به طوری که نمیتوان با کلمات حق مطلب را ادا کرد.


او افزود: با توجه به اینکه پیاده روی اربعین در سال‌های اخیر رونق خاصی پیدا کرده است و به تعبیری جوشش خون سیدالشهدا از روز عاشورا آغاز شده امروز در پرتو خودش قرار دارد، این حرکت زیارت اربعین معادلات جهانی را بهم زده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه حجم زیادی از موقوفات را برای ابا عبدالله حسین (ع) وقف شده است، گفت: این موقوفات با نیت‌های مختلفی چون؛ بحث روضه خوانی، عزاداری، اطعام عزاداران و زوار  اهدا شد که ادارات کل اوقاف سراسر کشور با برنامه ریزی در محور‌های مختلف داخل و خارج جانمایی شده و تقسیم کار کرده و به ارائه خدمات به زائران بپردازند.

عادل افزود: امسال در مواکب اوقاف در حوزه خدمات فرهنگی هم شاهد انجام برنامه‌های خوبی هستیم، محور سامرا یکی از محور‌های مهم است و زائران زیادی بخصوص از ایران از این منطقه عبور می‌کنند و با توجه به شرایط این شهر و تفاوتی که با سایر شهر‌های زیارتی عراق دارد، باید خدمات وسیع تر، بهتر و با حجم بیشتری ارائه شود.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه اربعین فرصت بسیار خوبی برای تألیف قلوب مردم سامرا و زائران است، گفت: اگر چه اکثر مردم این شهر اهل سنت هستند، ولی محب اهل بیت هم هستند در اربعین ارتباط بیشتری بین شیعه و اهل سنت برقرار می‌شود.

عادل افزود: ادارات کل اوقاف استان‌های ما در کشور در ۱۰ محور در حال خدمات رسانی هستند، از مرز میرجاوه گرفته تا مرز‌های شلمچه و مهران و بعد هم داخل عراق در شهر‌های مختلف همه مسؤولیت‌ها مشخص شده، در سامرا پنج استان در حال فعالیت داریم که توانمند هستند.

او با بیان اینکه موکب اوقاف استان‌های مازندران و قم در سامرا بطور مشترک خدمت رسانی می‌کنند، گفت: این دو استان پذیرایی ۲۴ ساعته را برعهده دارند، صبحانه، ناهار شام و بعد هم پذیرایی‌های میان‌وعده توسط، اوقاف مازندران که تنها موکبی است که تا نماز صبح فعال است.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: گنجاندن این زحمات و تلاش‌ها در کلام سخت است، همه این سختی‌ها لذت بخش است، بطوری که پارسال دوستان خاطرات شیرین خدمت‌رسانی در شرایط سخت خوراک یکسالشان بود، در هر مکان خاطرات شیرین این ایام را بیان می‌کردند./باشگاه خبرنگاران

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :