سه شنبه 26 شهريور 1398-10:59 کد خبر:37873

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد:

بازگشت بسیاری از دانشجویان ایرانی تحصیل‌کرده در خارج به کشور

انعکاس شمال - منصور غلامی در ادامه برنامه‌های سفر به استان مازندران در نشست شورای دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: بسیاری از دانشجویان ایرانی تحصیل‌کرده در خارج، به دلیل فراهم بودن زمینه کاری به کشور بازگشته‌اند. ‎

 


به گزارش انعکاس شمال، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه موفقیت‌ های خوب این دانشگاه مرهون تلاش‌های پژوهشگران و اعضای هیئت‌ علمی آن است، اظهار داشت: وظیفه اخلاقی خود می‌دانم که از زنده‌ یاد نوشیروانی تقدیر کنم زیرا آن مرحوم بانی کار خیر و مروج فرهنگ نیکوکاری است و نیات خیرخواهانه‌اش در به سرانجام رسیدن دستاوردهای این دانشگاه مؤثر بوده است.

منصور غلامی در ادامه با اشاره به منابع محدود مالی دولت، گفت: با توجه به شرایط حساس کشور و کمبود منابع مالی در بخش‌های مختلف باید به شرایطی فکر کنیم که وابستگی دانشگاه‌ها به بودجه دولتی کاهش یابد.

غلامی با تأکید بر ایجاد روحیه امید در دانشجویان، گفت: به‌ ویژه در دانشگاه‌ های صنعتی حتماً باید دانشجویان را به کارآفرینی و فعالیت در بازار کار و بخش خصوصی امیدوار کنیم.

جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز بابیان اینکه این دانشگاه دارای منابع انسانی نخبه با پتانسیل علمی بالاست، گفت: با تلاش‌های مستمر و پژوهش‌ های کاربردی موفق به کسب رتبه‌های برتر در کشور و جهان شدیم.

وی همچنین در پایان، انجام پروژه بین‌المللی فارمر، قرار گرفتن نام دانشگاه در لیست ۱۰ دانشگاه معتبر ایرانی در وزارت علوم کشور عراق، پذیرش بیش از ۵۰ دانشجوی خارجی در نخستین سال کسب مجوز جذب، انتخاب دانشگاه به‌عنوان قطب علمی فناوری نانو در آب، انعقاد بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال قرارداد پژوهشی تاکنون و کسب رتبه نخست در بین دانشگاه‌ های کشور بر اساس نظام رتبه‌ بندی جهانی تایمز، سایماگو و شانگهای را جز پاره‌ای از افتخارات این دانشگاه برشمرد./ایلنا

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :