تازه ها

چهارشنبه 6 شهريور 1398-9:43 کد خبر:37856

شهریور بدون غرقی در دریا

انعکاس شمال - رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: به‌دلیل توجه مردم به توصیه‌ها و هشدارهای ناجیان غریق از ابتدای شهریور هیچ غرقی نداشتیم.

 


به گزارش انعکاس شمال، نقی کریمیان ، اظهار کرد: از یکم خرداد ماه امسال تاکنون 22 تن در دریای مازندران غرق شدند که از این تعداد 19 تن مرد و سه تن زن بودند.

وی افزود: معمولا ماه‌های مرداد و شهریور بیشترین غرقی را در سواحل مازندران شاهد هستیم ولی به‌دلیل توجه مردم به توصیه‌ها و هشدارهای ناجیان غریق از ابتدای شهریور هیچ غرقی نداشتیم.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران اضافه کرد: دریای مازندران امروز مواج بوده و این وضعیت تا فردا ادامه خواهد داشت توصیه ما به مردم این است از شنا در دریای مواج به شدت خودداری کنند.

کریمیان تصریح کرد: ناجیان غریق آموزش دیدند که سوت بزنند متاسفانه برخی سوت زدن ناجیان را نوعی توهین می‌دانند درحالی‌که این هشدارها و سوت زدن‌ها برای سلامت همه مسافران است.

وی در پایان گفت: تعداد نجات‌یافتگان در دریای مازندران از مرز یک‌هزار تن گذشت و همچنان نیز درحال افزایش بوده؛ چراکه ناجیان غریق به‌صورت شبانه‌روزی در سواحل استان حضور دارند./فارس

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :