چهارشنبه 30 مرداد 1398-9:33 کد خبر:37848

رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان خبر داد:

نجات 987 غریق در آب‌های سواحل مازندران

انعکاس شمال - رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با اشاره به نجات987 غریق آب‌های خزری در سواحل مازندران از ابتدای اجرای طرح دریا گفت: از این تعداد نجات یافته 739 مرد و 248 زن بودند.


به گزارش انعکاس شمال، نقی کریمیان با بیان این مطلب افزود: بیشترین غریق در نقاط حادثه خیز آب‌های ساحلی نوشهر، عباس آباد، رامسر و بابلسر ثبت شده است.

وی به مشارکت ناجیان غریق با نیروی انتظامی، هلال احمر و اورژانس در ارائه خدمات به مسافران و شهروندان در سواحل اشاره و توصیه کرد؛ مسافران و شهروندان از شنا کردن در خارج از طرح دریا ، شناگاه‌های غیرمجاز ، هنگام شب، در منطقه سنگ چین و حاشیه اسکله پرهیز کنند.

کریمیان در تشریح اقدام ناجیان برای نجات پدر و پسر اهل سیستان‌وبلوچستان گفت: پسر 9 ساله بدون توجه به هشدار ناجیان غریق در منطقه ممنوعه‌ در ساحل پارکینگ 5 در منطقه عمیق دریا غرق شد که با اقدام پدر دارای مشکل قلبی برای نجات فرزندش او هم غرق می‌شود اما بلافاصله ناجیان، با جت‌اسکی وارد عملیات شدند و آنها را از مرگ حتمی نجات دادند.

به گفته وی؛ با تلاش نجاتگران هلال احمر و هماهنگی اورژانس، پدر و پسر به بیمارستان شفای بابلسر منتقل شدند که حال هر دو مساعد گزارش شد./ایلنا

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :