چهارشنبه 23 مرداد 1398-10:12 کد خبر:37834

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران خبر داد:

پایان تعمیرات ۵۵۳۵ واحد مسکونی سیل زده در مازندران

انعکاس شمال - مدیرکل بنیاد مسکن مازندران از پایان تعمیرات پنج هزار و ۵۳۵ واحد مسکونی سیل زده در استان خبر داد.

 


 به گزارش انعکاس شمال، محمد خانی نوذری با بیان اینکه در مجموع هفت هزار واحد شهری و روستایی براثر سیل ۲۷ اسفند سال قبل و ۱۲ فروردین امسال خسارت دیدند گفت: تعمیرات واحدهای خسارت دیده به پایان رسید و هفته دولت پایان اجرای این طرح خواهد بود.

وی گفت: تاکنون ۱۱۵ میلیارد تومان معرفی به بانک برای تسهیلات داشتیم و ۸۰ میلیارد تومان نیز پرداخت شده است و این سبب شد که روند واحد تعمیرات به پایان رسیده است.

وی گفت: ۲۲ واحد مسکونی که در حریم رودخانه قرار داشتند تخریب ۱۰۰ درصدی شدند که باید جابجا می شدند و با هماهنگی صورت گرفته قرار شد اراضی مستقر در بافت روستا برای ساخت واحدها به متقاضیان واگذار شود.

وی بااشاره به رانش زمین در برخی مناطق استان و تلاش برای رفع مشکلات افزود: همچنین ۴ واحد مسکن مهر در شیرگاه برای حل مشکل سیل زدگان به آنان واگذار شود.

خانی با تاکید بر ساماندهی رودخانه های داخل بافت روستایی ادامه داد: ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای تعمیر و مرمت پل های روستایی درنظر گرفته شد که ۹۵ درصد جذب شده است و مسیرهای رودخانه نیز ساماندهی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران افزود: هفت هزار واحد مسکونی و تجاری شهری و روستایی براثر سیلاب خسارت دیدند که پنج هزار و ۳۳۵ واحد خسارت دیده مسکونی بودند و تاکنون تعمیرات تمام این واحدها به پایان رسیده است.

وی افزود: همچنین خانوارهای دو هزار و چهار واحد نیز از نظر معیشت دچار خسارت شد و تاکنون ۲۷ میلیارد تومان پرداخت بلاعوض صورت گرفته است.

خانی با اظهار اینکه ۴۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده باید مجدد احداث شود گفت: از این تعداد ۳۳۵ واحد مسکونی آواربرداری و برای ۳۱۳ واحد صدور پروانه انجام شد، ۲۹۰ واحد در حال پی کنی، ۱۷۲ واحد در مرحله اسکلت و ۱۲۶ واحد در مرحله اجرای سقف هستند./مهر

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :