تازه ها

چهارشنبه 26 تير 1398-10:27 کد خبر:37773

سختگیری در بازرسی از معادن مازندران

انعکاس شمال - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه در بازرسی از معادن استان سختگیری می شود و اغماضی در این بخش نداریم، گفت: به دنبال این هستیم با اجرای برنامه‌های پیشگیری، آمار حوادث را کاهش دهیم.

 


به گزارش انعکاس شمال، کامران اصغری در نشست هم‌اندیشی و دوره آموزشی ایمنی در معادن  با هدف کاهش حوادث ناشی از کار و افزایش آگاهی ایمنی در معادن استان، با اشاره به اینکه در 6 شهرستان دارای معادن فعال هستیم، اظهار کرد: ارتقای دانش و معلومات در حوزه معادن ضروری است و نیازمند آموزش در همه بخش‌ها هستیم.

وی با اعلام اینکه حوادث معادن در کل دنیا و کشور زیاد است، تصریح کرد: سیاست‌های بازرسی کار ارتقای ایمنی در محیط‌های کار و رعایت استانداردهای لازم برای ایمنی معادن و کارگران و معدنکاران است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه بیشتر معادن در استان روباز است، ادامه داد: بازرسان کار در سطح استان در حال اجرای طرح بازرسی هدفمند از کارگاه‌های پرخطر هستند و تا کنون بازدیدهای زیادی را انجام داده‌اند.

این مسؤول از افزایش بازدید از معادن با هدف بررسی وضعیت ایمنی در استان خبر داد و گفت: نواقص به صورت مکتوب به معادن و کارگاه‌های پرخطر ابلاغ می‌شود و کارفرما موظف به رفع نواقص است و در غیر اینصورت طبق ماده 105 قانون کار، این اداره کل و ادارات شهرستان‌های تابعه بدون هیچ اغماضی اقدام به پلمب کارگاه‌های ناایمن خواهد کرد.

اصغری با اعلام اینکه در همه سطوح کاری نیاز به آموزش داریم تا کمترین حادثه را در معادن استان داشته باشیم، خاطرنشان کرد: ظرفیت بسیار خوبی در معادن مازندران وجود دارد که اگر با رعایت اصول ایمنی همراه باشد شاهد وضعیت مطلوبی خواهیم بود.

وی افزود: اگر نُرمی را برای بازرسی قائل می‌شویم به این مقدار اکتفا نکنیم و از حوادث پیشگیری کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه در بازرسی از معادن استان سختگیری می شود و اغماضی در این بخش نداریم، اظهار کرد: به دنبال این هستیم با اجرای برنامه های پیشگیری، آمار حوادث را کاهش دهیم.

این مسئول ادامه داد: آمار حوادث در معادن استان در سال گذشته نسبت به سال 96 کاهش چشمگیری داشته است.

اصغری در پایان گفت: در اجرای ماده 105 قانون کار و تعطیلی کارگاه در معادن زیرزمینی در سال گذشته پنج کارگاه و در چهار ماهه سال جاری 6 کارگاه تعطیل شده است./فارس

 

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :