تازه ها

سه شنبه 25 تير 1398-11:14 کد خبر:37769

آموزش ۱۳ هزار نفر برای نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران

انعکاس شمال - دفتر نظارت و بازرسی انتخابات مازندران برای نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ۱۳ هزار نفر را آموزش داد.

 


به گزارش انعکاس شمال، حجت الاسلام زکوی سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات مازندران ،گفت: دفتر شورای نگهبان در راستای اجرای مناسب وظایف محوله در خصوص برگزاری انتخابات پس از شناسایی و جذب ۱۳ هزار نفر آموزش آن‌ها را نیز در دستور کار خود قرار داده است.


حجت الاسلام زکوی افزود:این افراد از اقشار مختلف مردم مانند معلمان، دانشجویان، اساتید دانشگاه‌ها، روحانیون، کسبه، پزشکان، بسیج و کشاورزان انتخاب و پس از گذراندن مراحل گزینشی با دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان همکاری می‌کنند.


وی با بیان اینکه شورای نگهبان برای نظارت بر انتخابات در ۲۲ شهرستان استان و در ۹ حوزه انتخابی فعال است، افزود: تشکیل هیات نظارت بر انتخابات در مرکز استان و شهرستان‌ها یکی دیگر از وظایف این دفتر است که اکنون در حال انجام است.


سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات مازندران تأیید صلاحیت نامزد‌های تمامی انتخابات سراسری کشور را از دیگر وظایف این نهاد نظارتی اعلام کرد وگفت: این صلاحیت‌ها ابتدا در شهرستان ها، سپس در استان و در نهایت در تهران بررسی می‌شود.


حجت الاسلام زکوی با بیان اینکه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند امسال برگزار خواهد شد ابراز امیداواری کرد تشکیل مجلسی پاسخگو و شجاع محصول انتخابات پیش رو باشد./باشگاه خبرنگاران

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :