تازه ها

سه شنبه 25 تير 1398-11:6 کد خبر:37767

مدیرکل بیمه سلامت مازندران اعلام کرد

آمادگی بیمه سلامت برای الکترونیکی‌شدن اسناد در بیمارستان های خصوصی

انعکاس شمال - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: با توجه به اجرای پروژه انتقال و رسیدگی الکترونیکی اسناد بیمارستانی در بیمارستانهای دولتی استان و ایجاد بستر مناسب جهت اجرای این پروژه در سطح استان، بیمه سلامت آماده اجرای پروژه انتقال و رسیدگی الکترونیکی اسناد در بیمارستانهای خصوصی استان نیز است.

 


به گزارش انعکاس شمال، رسول ظفرمند در جلسه اختتامیه بازدید گروه ارزیابی اعزامی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت کشور از برخی بیمارستان‌های دولتی زیرمجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل در اجرای پروژه انتقال و رسیدگی الکترونیکی اسناد سخن می گفت بیان کرد: رویکرد سازمان بیمه سلامت در سال ۹۸ در راستای اجرای پروژه های الکترونیکی در حوزه سلامت بوده و استان مازندران نیز جزء ۶ استان منتخب در اجرای این پروژه ها می باشد. پروژه انتقال، تبادل و رسیدگی الکترونیکی اسناد بیمارستانی با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل با پیشرفت خوبی در حال انجام است که در مرحله استقرار در ۱۰۰ درصد از بیمارستان‌های دولتی استان استقرار یافته است.

وی افزود : با تعامل همکاری و همفکری بین بیمه سلامت و دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل خوشبختانه پروژه انتقال و رسیدگی الکترونیکی اسناد در بیمارستانهای دولتی استان از پیشرفت قابل قبولی برخوردار بوده که این امر موجبات تحسین و تقدیر گروه ارزیاب وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت را در پی داشته است.

ظفرمند در ادامه افزود : از آنجایی که یکسان‌سازی نحوه ارسال اسناد پزشکی در بیمارستان های دولتی و خصوصی موجب شفافیت بیشتر در ارائه خدمات درمانی می‌شود، از همه مسئولین تقاضا کرد در تأمین و اجرایی سازی پروژه ارسال و رسیدگی الکترونیکی اسناد در تمامی مراکز خصوصی ارائه دهنده خدمات درمانی استان نیز همراهی و کمک نمایند.

از مزایای پروژه ارسال و رسیدگی الکترونیکی اسناد می توان به تسریع در مراحل رسیدگی کارشناسی و پرداخت هزینه بیمارستانی همچنین پرداخت الکترونیکی صورتحساب اشاره نمود که با اجرای این پروژه، پرونده‌های کاغذی حذف شده و استخراج گزارشات تحلیلی از تنوع فراوانی خدمات ارائه شده، هزینه‌ها و آماده سازی برای ایجاد مسیر پرداخت الکترونیکی سهم بیمه‌های مکمل نیز توسط بیمه‌های پایه انجام می‌پذیرد.

لازم به ذکر است چهار طرح الکترونیک سازمان بیمه سلامت ( نسخه نویسی الکترونیکی، نظام ارجاع الکترونیکی، استحقاق سنجی الکترونیکی و انتقال الکترونیکی اسناد بیمارستانی) در استان مازندران در حال اجراست./بلاغ

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :