تازه ها

سه شنبه 25 تير 1398-10:55 کد خبر:37766

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:

موکب اوقاف مازندران برای اربعین در سامرا برپا می شود

انعکاس شمال  - مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با تاکید بر لزوم ارتقای خدمات رسانی به زائران اربعین گفت: موکب اوقاف در سامرای عراق برپا می شود.

 


به گزارش انعکاس شمال،حجت الاسلام ابراهیم حیدری در ستاد اربعین استان با تاکید بر لزوم ارتقای سطح خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی گفت: امسال نیز همچون سال گذشته محل برپایی موکب اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران شهر سامرای عراق است.

وی گفت: در این جلسه مقرر شود تا دستورالعمل‌های مربوط به هر یک از وظایف محوله و برنامه‌های واحدها و کمیته‌ها، طی جلسات متعدد و با همفکری مسئولان ستادها تدوین و ابلاغ شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به پیاده‌روی اربعین حسینی و لزوم اهمیت هرچه بیشتر آن، ادامه داد: مقام معظم رهبری بر حضور پرشور ملت ایران در راهپیمایی اربعین حسینی تاکید دارند و باید بیشتر به آن توجه شود.

حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه تاریخ هیچ اجتماعی را بزرگ‌تر از اجتماع اربعین به خود ندیده است، خاطرنشان کرد: اربعین امام حسین (ع) تریبون مسلمانان و شیعیان جهان است.

وی با بیان اینکه مسلمانان جهان در اربعین حسینی باید اتحاد و همبستگی خود را به جهانیان اثبات کنند، تصریح کرد: اربعین حسینی گردهمایی بزرگ مسلمانان جهان، کنگره عظیم حسینی و بی‌سابقه جهان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان کرد: بسیاری از کشورهای مختلف و حتی استکبار جهانی چشم به اربعین حسینی دوخته‌اند و حتی به‌دنبال این هستند که پیاده‌روی اربعین حسینی را کم‌رنگ جلوه دهند و یا آن را سانسور خبری کنند.

حجت الاسلام حیدری حضور سازمان اوقاف در اربعین حسینی را ضروری دانست و اضافه کرد: ظرفیت اوقاف برای حضور فعال در راهپیمایی اربعین حسینی بسیار بالا است و از این رو اوقاف مازندران تلاش می‌کند حضوری اثرگذار در اربعین امسال داشته باشد.

وی از برپایی موکب اوقاف مازندران در شهر سامرای عراق خبر داد و تصریح کرد: اوقاف مازندران در حال تدارک برای حضوری فعال و اثرگذار در پیاده‌روی اربعین حسینی بوده و برنامه‌ریزی‌های مناسبی در این زمینه انجام داده است./مهر

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :