شنبه 22 تير 1398-10:55 کد خبر:37765

افزایش 7 درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در سه ماهه سالجاری


 

 

به گزارش انعکاس شمال و به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران ،دكتر علي عباسي با بیان اینکه در کلیه محورها  شاهد افزایش  آمار بودیم ،تصریح کرد : جاده های برون شهری و راه روستایی با 114مورد با افزایش یکدرصدی و  محور درون شهری با 49نفر با افرایش 23 درصدی فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

بیشترین و کمترین شهرها

بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان هاي ساری ،میاندرود با 35،  بابل با 24و آمل با 18مورد بیشترین و رامسر با 2  فوتی کمترین شهر گزارش شده است.

عابرین بيشترين قرباني تصادفات

عباسي در تفكيك وضعيت متوفي افزود:در زمان وقوع تصادف 61نفر از افراد عابرین پیاده  ، 36نفر موتور سوار ، 34نفر سرنشین ، 28نفر راننده ، و 4 مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت  رسید.

 

کاهش 5 درصدی مصدومين تصادفات رانندگي

مدير كل پزشكي قانوني مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در سه ماه امسال، 4هزار و 165نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه كردند كه اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد کاهش داشت .

 اين مقام اجرايي استان يادآور شد :دستگاه هاي اجرايي استان مي توانند در امر فرهنگ سازي با استفاده از آمارهاي پزشكي قانوني با برنامه ريزي پيشگيرانه و ارتقاي آگاهي عمومي مردم در راستاي كاهش آمار كشته ها و مصدومين در حوادث رانندگي موثر باشند.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :