چهارشنبه 5 تير 1398-9:31 کد خبر:37735

خسارت 10 میلیاردی آتش‌سوزی به یک واحد تولیدی در ساری


به گزارش انعکاس شمال، سید مصطفی موسوی در خصوص آتش‌سوزی روز گذشته یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی ساری گفت: هنوز علت دقیق این حادثه از سوی آتش نشانی اعلام نشده است اما بنا به شنیده‌ها، اتصالی برق دلیل این واقعه بوده است.

وی افزود: برآورد احتمالی خسارت نیز اعلام نشده است اما آنچه قابل تصور است خسارتی بیش از 10 میلیارد ریال به این واحد تولیدی وارد آمده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص اینکه آیا عدم استقرار و کمبود امکانات آتش‌نشانی دلیل طولانی شدن زمان اطفای حریق و گسترش آتش‌سوزی در این واقعه بوده است یا خیر؟ اظهار کرد: جدا از استقرار یک ماشین آتش نشانی در شهرک صنعتی امام خمینی(ره) ساری، چهار ماشین دیگر نیز از مرکز استان به این شهرک اعزام شدند؛ البته آتش نشانی‌ شهرهای فرح آباد، نکا و بهشهر نیز به کمک نیروهای آتش نشانی مرکز استان آمدند اما حجم آتش به حدی بود که یک ماشین و دو ماشین جوابگو نبوده است.

موسوی ادامه داد: مطمئنا فقدان و یا عدم امکانات دلیل طولانی شدن زمان اطفا و گسترش آتش نشانی نبوده است.

وی متذکر شد: ما بارها به واحدهای صنعتی توصیه کردیم که نکات HSE و پیشگیرانه را رعایت کنند؛ چرا که باید از وقوع آتش پیشگیری کنند و اگرنه در صورت بروز آتش سوزی، کار برای اطفای آن سخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران تصریح کرد: ما در طول پنج سال گذشته تعداد ماشین‌های آتش نشانی مستقر در شهرک‌های صنعتی مازندران را از دو دستگاه به 11 دستگاه رساندیم و درصدد افزایش این آمار طی سال جاری نیز هستیم.

موسوی در خصوص آتش سوزی هفته گذشته یکی دیگر از واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی جویبار نیز اعلام کرد: این واحد تولیدی نیز در اثر اتصالی کردن برق دچار حریق شد که خسارت فراوانی را متحمل شد.

وی در پاسخ به این سوال که بنا بر شنیده‌ها عدم استقرار خودروی آتش نشانی در شهرک صنعتی جویبار موجب افزایش خسارت وارده و گسترش حجم آتش در این واقعه شد؛ با تایید عدم استقرار خودروی آتش نشانی در شهرک صنعتی جویبار گفت: این واحد صنعتی حتی یک کپسول آتش نشانی نیز در واحد صنعتی خود نداشت و خیلی از واحدها، وضعیت‌شان به همین منوال است و نکات ایمنی و هشدارها را رعایت نمی‌کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص اینکه آیا تا پایان سال جاری، شهرک صنعتی جویبار به یک دستگاه خودروی آتش نشانی مجهز می‌شود یا خیر، گفت: در صورت تخصیص اعتبارات لازم، امسال اولین ماشین آتش نشانی تخصیص یافته به شرکت به شهرک صنعتی جویبار اختصاص می‌یابد./بلاغ

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :