سه شنبه 28 خرداد 1398-11:0 کد خبر:37716

امنیت طرح‌های دریای سواحل مازندران با مشارکت پلیس

انعکاس شمال - طرح‌های ساماندهی سواحل دریا در حالی همه ساله در استان ساحلی و مسافرپذیر مازندران صورت می‌گیرد که امسال حضور پلیس در بیش از ۴۸ نقطه از سواحل استان احساس می‌شود.

 


طرح تابستانه پلیس از 20 خرداد امسال همزمان با استان‌های شمالی کشور در مازندران کلید خورد. این طرح با هدف برقراری نظم و امنیت ترافیکی، انتظامی، اجتماعی در 4 محور دریا، تفرجگاه‌ها و بوستان‌ها، محورهای مواصلاتی و شهرها با بکارگیری همه امکانات و تجهیزات و بسیج منابع با همکاری و تعامل سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها به مرحله اجرا در آمد.

دریا از مواهب طبیعی و خدادای بوده که به دلیل برخورداری بیش از 338 کیلومتر نوار ساحلی در خطه مازندران، این استان شمالی کشور در ایام تابستان میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

اگرچه مسئولان امر تلاش داشته و دارند تا بر میزان غرقی‌ها و آسیب‌های اجتماعی سواحل در طرح‌های دریا کاسته شود اما متاسفانه سالانه به دلیل بی احتیاطی‌ برخی، عده ای از فرزندان این مرز و بوم به کام دریا غرق و فانی می‌شوند.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به طرح ساماندهی سواحل دریا در بیش از 338 کیلومتر از 487 کیلومتر ساحل دریای مازندران معتقد است: طرح ساماندهی سواحل دریا در استان با محوریت استانداری و تشکیل کمیته‌های 12 گانه اجرایی شد که فرماندهی انتظامی استان به عنوان مسئول کمیته امنیت عهده دار برقراری نظم و امنیت ترافیکی و انتظامی در سواحل است.

سردار محمود میرفیضی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی سواحل دریا در 48 نقطه از سواحل دریا اجرایی شد، افزود: 41 چادر مردانه و37 چادر زنانه برای شنا و استفاده صحیح از دریا با امکانات لازم و با حضور ناجیان غریق پیش بینی شد.

فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی 358 نقطه حادثه خیز در سواحل دریا خبر داد و گفت: در سال گذشته در مناطق ممنوعه و به دلیل عدم آشنایی به فنون شنا  بیش از 58 نفر از هموطنان در دریا غرق شدند.

وی به شهروندان و مسافران، توصیه کرد: ضمن توجه به هشدارهای پلیس و عوامل امداد و نجات در سواحل و عدم شنا در مناطق ممنوعه از شنا در نقاط حادثه خیز دریا خودداری کنند.

میرفیضی گفت: در طرح تابستانه پلیس، ماموران انتظامی علاوه بر حضور در سواحل دریا در 120 شهرک ساحلی و 56 تفرجگاه حضور فعال داشته و در راستای برقراری نظم و امنیت فعالیت می‌کنند.

فرمانده انتظامی مازندران با پیش بینی افزایش سفرهای تابستانی در سال‌جاری، افزود: برای رفاه حال شهروندان و مسافران، محدودیت‌های ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان در ایام خاص و روزهای پایان هفته که شاهد افزایش حجم ترددها هستیم، پیش بینی و از سوی پلیس راه در جاده‌ها اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به کاهش 5 درصدی کشته شدگان حوادث رانندگی در تابستان سال گذشته، ابراز امیدواری کرد: با توجه به تدابیر و تمهیدات ویژه ترافیکی و استفاده از تجهیزات و دوربین‌های پایش تصویری و کنترل سرعت در محورهای مواصلاتی و تجهیز کارکنان پلیس به دست افزارهای الکترونیکی برای نظارت و کنترل بیشتر در کنار رعایت قوانین و مقررات راهور از سوی رانندگان، شاهد کاهش حوادث رانندگی باشیم.

میرفیضی با اشاره به اقدامات ایجابی پلیس در راستای جلب مشارکت‌های مردمی برای برقراری نظم و امنیت در طرح تابستانه از اقدامات گسترده پلیس در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی در سواحل دریا و تفرجگاه‌ها در راستای اطلاع رسانی و آگاه‌سازی عمومی خبر داد./تسنیم

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :