تازه ها

سه شنبه 21 خرداد 1398-12:17 کد خبر:37708

مهمترین دغدغه معلولین کمبود اعتبارات است

انعکاس شمال - مدیر کل بهزیستی مازندران در همایش علمی کاربردی معاونین امور توانبخشی سراسر کشور در ساری گفت: مهمترین دغدغه معلولین کمبود اعتبارات است

 


 به گزارش انعکاس شمال،سید سعید آرام مدیر کل بهزیستی مازندران در این همایش دو روزه با اشاره به کمبود اعتبار برای رسیدگی بهتر به معلولین گفت: امیدوارم نهایت بهره از فرصت ایجاد شده برده شود و با طرح دغدغه‌های موجود در حوزه توانبخشی با همفکری و تبادل تجربیات مشکلات جامعه هدف به حداقل برسد.


وی با بیان اینکه بهزیستی تنها متولی امور معلولین در جامعه است افزود: با گذر زمان شکل و نوع مسائل و مشکلات جامعه هدف درحال تغییر است و ضروریست تا بر همین اساس رویکرد ها، برنامه ریزی‌ها و روش‌ها نیز تغییر کند و به روز شود.


دکتر آرام با تاکید بر اهمیت نوع خدمات مبتنی بر نوع نیاز و تاثیر آن بر افزایش رضایتمندی و توانمندی جامعه هدف گفت: تمام شمول بودن، فراگیر بودن و گسترش ضریب نفوذ خدمات، جامعه‌ای با نشاط را به دنبال خواهد داشت.

مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه بهترین تصمیم گیرنده‌ها برای توانخواهان خود آن‌ها هستند افزود: در بهره‌گیری از خدمات و استفاده از لوازم کمک توانبخشی معلولین متناسب با نیاز واقعی و شرایط موجود بهترین تصمیم گیران هستند و ضروریست تا نگاه قیّم مآب ما از روی آن‌ها برداشته شود.


وی با اشاره به اینکه واگذاری تصمیم گیری در تهیه لوازم بهداشتی برای معلولین ضایعه نخاعی رضایتمندی و افزایش عزت نفس را در آن‌ها به دنبال داشت افزود: معلولین توانایی مدیریت معاش زندگی خود را دارند و در حال حاضر مهمترین دغدغه آن‌ها کمبود اعتبارات است.

مدیر کل بهزیستی مازندران با انتقاد از یارانه‌های مرکز محور گفت: حجم بسیاری از اعتبارات صرف تعداد کمی از معلولین که از مراکز خدمات می‌گیرند می‌شود.


وی با اشاره به پذیرش‌هایی که بر اساس دستور مراجع قضایی صورت می‌گیرد گفت: بسیاری از بیماران روانی مزمن بر اساس آیین نامه‌ها قابل ترخیص نیستند و این درکنار پذیرش‌های مازاد مراکز را با مشکلات اعتباری روبرو می‌کند و استان‌ها را ناچار به استفاده از اعتبارات استانی برای هزینه‌های مراکز می‌کند.

دکتر آرام در پایان ضمن ابراز خرسندی از ثبت ورود و خروج در مراکز شبانه روزی در جهت شفافیت بیشتر و افزایش خدمات افزود: اداره کل بهزیستی مازندران این آمادگی را دارد تا در بستر فناوری اطلاعات و طراحی اپلیکیشن این خدمت را تسریع دهد.

گفتنی است همایش دو روزه علمی کاربردی معاونین امور توانبخشی سراسر کشور با حضور دکتر محمد نفریه معاون توانبخشی سازمان بهزیستی، دکتر سید سعید آرام مدیر کل بهزیستی مازندران، مدیران کل ستادی و معاونین توانبخشی بهزیستی کلیه استان‌ها، صبح امروز در مجتمع شهید بهشتی ساری آغاز شد./باشگاه خبرنگاران

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :