سه شنبه 31 ارديبهشت 1398-10:0 کد خبر:37676

دستگیری دو قاچاقچی با 400 کیلو چوب تاغ در پاسگاه تلمادره

انعکاس شمال - فرمانده پاسگاه تلمادره ساری از دستگیری دو قاچاقچی که بنا داشتند 400 کیلوچوب تاغ را از دامغان به ساری منتقل کنند خبر داد.

 


به گزارش انعکاس شمال، چوب درخت تاغ به دلیل رشد مناسب در کویر و جلوگیری از پدیده گرد و غبار مورد حمایت محیط زیست  و منابع طبیعی است.

درخت تاغ برای تثبیت خاک‌های شنی و بیابان‌زدایی بسیار موثر است، پس از مطرح شدن بروز ریزگردها حساسیت برای حفظ این گیاه در کویر افزایش یافته و برداشت بدون مجوز آن ممنوع است.

در سال‌های اخیر چوب این درخت در کارگاه‌های زیرزمینی و گاهی داری مجوز تبدیل به زغال در  قلیان‌سراها شده و به صورت بسته بندی در فروشگا‌های عرضه مواد دخانی به فروش می‌رسد.

بارها و بارها متولیان استانی از ممنوعیت فروش زغال تاغ در مازندران صحبت به میان آوردند اما به راحتی در مراکز عرضه در دسترس قرار دارد.

دو قاچاقچی چوب تاغ که مازندران را محل مناسب برای عرضه این محصول می‌دانستند، در تلمادره دستگیر شدند.

جبار احمدیان فرمانده پاسگاه تلمادره ساری در این ارتباط اظهار کرد: دو نفر از قاچاقچیان چوب تاغ که بنا داشتند 400 کیلو از این چوب را از تلمادره به سمت ساری منتقل کنند توسط ماموران پاسگاه دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

وی خاطر نشان کرد: چوب‌های تاغ از دامغان به سمت ساری حمل می‌شد که در ساعت سه صبح توسط ماموران پاسگاه کشف و ضبط و تحویل مقامات قضایی شدند.

به گزارش فارس، پاسگاه تلمادره ساری در جنوبی‌ترین نقطه استان مازندران  و در مرز استان سمنان قرار دارد./فارس

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :