تازه ها

چهارشنبه 18 ارديبهشت 1398-11:18 کد خبر:37657

حدود 800 میلیارد تومان وام اشتغالزایی در مازندران پرداخت شد

انعکاس شمال - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران گفت که پارسال برای اجرای طرح های اشتغالزا در این استان بیش از هفت هزار و 730 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد.

 


به گزارش انعکاس شمال، حسن خیریانپور در نشست کارگروه اشتغال مازندران افزود که با این میزان تسهیلات برای حدود 12 هزار نفر شغل ایجاد شده است.
وی تسهیلات پرداخت شده را شامل تسهیلات اشتغال روستایی ، طرح های اشتغال فراگیر ، اشتغال مدد جویان و بسته حمایتی رونق تولید معرفی کرد.
جانشین کارگروه اشتغال مازندران گفت که بیشترین میزان تسهیلات اشتغالزای پرداخت شده در سال گذشته مربوط به اشتغال روسایی با 2 هزار و 390 میلیارد ریال با پیش بینی ایجاد حدود پنج هزار اشتغال بوده است.
** رتبه سوم تسهیلات اشتغال روستایی
خیریانپور از کسب رتبه سوم در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی خبر داد و به بانک های عامل توصیه کرد تا مانده تسهیلات اشتغال روستایی را در موعد مقرر برای فعال کردن طرح های اشتغال روستایی در اختیار متقاضیان قرار دهند.
وی گفت که پارسال طی دو مرحله حدود سه هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در اختیار استان قرار گرفت .
معاون استاندار مازندران خواهان نظارت بر اجرای طرح های اشتغالزا روستایی شد و بانک ها را موظف کرد تا در صورت مشاهده انحراف نسبت به تغییر بازپرداخت سود از چهار درصد مصوب دولت در طرح های اشتغالزایی به 18 درصد مصوب شورای پول و اعتبار اقدام کنند.
مازندران سه هزار روستا دارد که 43 درصد از جمعیت حدود سه میلیون و 300 هزار نفری استان در این مناطق سکونت دارند.
** پرداخت تسهیلات 2 هزار و 380 میلیارد ریالی اشتغال فراگیر
معاون استاندارمازندران میزان تسهیلات پرداختی از محل اشتغال فراگیر را هم 2 هزار و 380 میلیارد ریال اعلام کرد با ظرفیت اشتغالزایی 2 هزار و 689 نفر اعلام کرد.
خیریانپور با اشاره به پرداخت تسهیلات 750 میلیارد ریالی به مدد جویان دستگاههای حمایتی گفت که از این محل حدود چهار هزار و 261 اشتغال برای مدد جویان تحت حمایت ایجاد شد.
جانشین کارگروه اشتغال مازندران میزان پرداخت تسهیلات بسته حمایتی رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل دار مالی را حدود 2 هزار و 210 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت که این تسهیلات در اختیار 87 واحد تولیدی و صنعتی دارای مشکل مالی قرار گرفت.
در سال 96 در مازندران حدود 500 واحد صنعتی مشکل دار افزون بر چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات بسته رونق تولید دریافت کردند.
معاون استاندار مازندران با اشاره به خسارت های ناشی از سیل به زیرساخت های اشتغال از قبیل کشاورزی، واحدهای صنفی و واحدهای تولیدی در سال جاری گفت : دستگاههای متولی باید نسبت به شناسایی آسیب زیرساختی اشتغال در ین حوزه را شناسایی کنند .
وی خواهان کمک مالی به زیرساخت های آسیب دیده اشتغال استانی ناشی از سیل شد./ایرنا

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :