تازه ها

پنجشنبه 29 فروردين 1398-11:13 کد خبر:37618

استاندار مازندران در جلسه مشترک شورای اداری شهرستان های محمودآباد و نور:

مدل محرک توسعه مازندران طی هفته آینده به دستگاه ها ابلاغ خواهد شد

انعکاس شمال - احمد حسین زادگان، رئیس شورای اداری استان در این جلسه با اشاره به این که مدل محرک توسعه مازندران طراحی شده و ظرف هفته آینده به دستگاه ها ابلاغ خواهد شد، گفت: مدل محرک توسعه با رویکرد ایجاد اشتغال در مناطق محروم با استفاده از تسهیلات کم بهره دولتی و سایر نهادها اجرایی می شود. ‎

 


به گزارش انعکاس شمال و به نقل از روابط عمومی استانذداری مازندران، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه مشترک شورای اداری شهرستان های محمودآباد و نوربا بیان این که به حضور در بین مردم و جلسات رودرو و شنیدن مشکلات مردم معتقدم، افزود: ارتباط هرچه نزدیک تر با مردم به رفع مشکلات کمک شایانی می کند.

حسین زادگان با اشاره به این که شعار امسال هم نشان از شناخت عمیق و دقیق رهبر فرزانه انقلاب در موضوعات مختلف از جمله اقتصاد دارد، گفت: در تحریم ظالمانه و غیرقانونی مردم تحت فشار قرار می گیرند و ضرورت دارد تا برنامه های اقتصاد مقاومتی و نگاه به ظرفیت های درون به عنوان نسخه شفابخش اقتصاد کشور در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان این که امروز جز اتکا به اقتصاد داخلی و حمایت از تولید و رونق آن راهی نداریم و با حفظ اشتغال موجود باید به افزایش اشتغال کمک کنیم، اظهار داشت: ایران در برخورداری از منابع اقتصادی و نیروی انسانی نخبه و فعال کشوری غنی است اما مقاومت هزینه و تحمل مشکلات را در بردارد که باید با تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، فشارهای اقتصادی به مردم کاهش یابد.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که دشمن امروز به دنبال از بین بردن سرمایه های اجتماعی است، لیکن این سرمایه خوشبختانه از بین نرفته است و باید بموقع درک و مدیریت شود، گفت: هوشیاری عالمانه رهبری، اعتقادات مردم و تعصبات ملی قطعا ما را از این امتحان بزرگ نیز سربلند بیرون می آورد.

استاندار مازندران با بیان این که کار احمقانه ترامپ و دولت آمریکا در گنجاندن نام سپاه انقلابی ایران در فهرست تروریستی باعث وحدت بیشتر ملت بزرگ ایران شد، عنوان کرد: ملت ایران چون احساس کردند که بیگانه به دنبال تضعیف سازمان ها و نهادهای ارزشی و مردمی کشور از جمله سپاه بود، اندک اختلاف سلیقه ها را نیز کنار گذاشتند و با اتحاد مثال زدنی جواب دشمنان را دادند.

وی با اشاره به این که بزرگترین مشکل دشمن این است که ملت قهرمان ایران را هنوز هم نشناخته است، افزود: مردمی که طعم استقلال و آزادی را چشیده اند را نمی توان تسخیر کرد اما دشمنان درتلاش برای انحراف مردم ما هستند که با تقویت همدلی بین مردم و مسئولان این نقشه هم نقش بر آب خواهد شد.

استاندار با بیان این که همه باید در کنار هم به توسعه مازندران اهتمام کنیم، ابراز کرد: از حواشی باید بپرهیزیم و با ظرفیت های استانی و ملی جایگاه و حق مردم مازندران را محقق نماییم.

رئیس شورای اداری مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که مدل محرک توسعه طراحی شده و ظرف هفته آینده به دستگاه ها ابلاغ خواهد شد، اظهار داشت: این مدل‌ شبیه مدل‌ جهادی دهه شصت است که بر اساس ظرفیت ها و توانمندی ها؛ دستگاه ها باید پای کار باشند.

استاندار مازندران با اشاره به این که نقش همه دستگاه ها از جمله صدا و سیما، نیروهای نظامی و انتظامی و سایر دستگاه ها در مدل محرک توسعه به درستی تعریف شده است، عنوان کرد: هسته ای در شهرستان ها تشکیل می شود که فرماندار، نماینده مجلس و امام جمعه به عنوان پایه های اصلی و یک معاون استاندار و مدیرکل به عنوان معین آن شهرستان محسوب می شوند و سپاه هم در کنار ما به عنوان معین شهرستان ها انتخاب می شود و بخش های خصوصی هم ورود پیدا می کنند.

حسین زادگان با بیان این که مدل محرک توسعه با رویکرد ایجاد اشتغال در مناطق محروم با استفاده از تسهیلات کم بهره دولتی و سایر نهادها اجرایی می شود، گفت: باید از ظرفیت نمایندگان استان برای توسعه همه جانبه استان بهره مند شویم.

وی تاکید کرد: مشکلات شهرستان از جمله سوخت کشاورزان را در دستور کار داریم و با برنامه ریزی صورت گرفته امسال کشاورزان مشکلی نخواهند داشت.

استاندار با اشاره به این که به لحاظ اعتباری در حوزه مدیریت پسماند مشکلی نداریم اما باید به صورت متمرکز مدیریت پسماند در مازندران صورت گیرد، گفت: اولویت ما تمرکز دپوی زباله در چند نقطه استان به جهت مدیریت در کاهش آلودگی محیط زیست است.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :