تازه ها

چهارشنبه 28 فروردين 1398-9:49 کد خبر:37612

معاون برنامه ریزی وزارت نیرو:

۲۸۰ میلیون دلار برای پروژه های فاضلاب شهری مازندران تصویب شد

انننعععکاس شمال - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو از تصویب ۲۸۰ میلیون دلار از محل بانک توسعه اسلامی برای پروژه های فاضلاب شهری استان مازندران خبر داد.

 


به گزارش انعکاس شمال، محسن بختیار ضمن بازدید از پروژه‌های آب و برق استان و بررسی خسارات ناشی از سیل در دیدار احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران گفت: با پیگیری استاندار مازندران ۲۸۰ میلیون دلار از محل بانک توسعه اسلامی برای پروژه‌های فاضلاب شهری مازندران تصویب شد.

استاندار مازندران نیز در این دیدار افزود: به زیرساخت‌های صنعت آب و برق و سردهنه های کشاورزی استان در سیل اخیر خسارات جدی وارد شده است و نیاز به اعتبارات ویژه دارد.

حسین زادگان، یادآور شد: در دو سیل اخیر به ۱۳ شهرستان استان خسارات جدی وارد شده است و در سیل دوم تیر برق‌های ۳۵ روستا از بین رفت.

استاندار مازندران، ادامه داد: باتلاش شبانه روزی؛ مشکلات آب شرب و برق اکثر مناطق سیل زده در کمتر از ۲۴ ساعت برقرار شد.

مقام عالی دولت در مازندران، گفت: با توجه به اینکه در زمان پیک مصرف جمعیت زیادی سربار استان می‌شود، از وزارت نیرو انتظار داریم استان مازندران را در اعتبارات ویژه در نظر بگیرد.

وی اظهار داشت: ۳ پروژه سدسازی در دست اقدام داریم که با تصویب و اجرای آن می‌توان ایمنی استان مازندران را در برابر سیل افزایش دهد.

استاندار مازندران، گفت: به جهت کدورت آب پشت سد نیز آب شرب بخش‌هایی از شهرستان بابل چندین روز دچار مشکل شد اما با اتمام عملیات اجرایی تصفیه خانه این مشکل به صورت زیرساختی برطرف خواهد شد./مهر

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :