چهارشنبه 7 فروردين 1398-13:8 کد خبر:37566

یک هزار و 800 خانوار سیلزده مازنی کمک بلاعوض گرفتند


به گزارش انعکاس شمال, حسین خانی نوذری گفت: درخواست استانی به هیات دولت افزایش سقف کمک بلاعوض تعمیراتی به میزان 40 میلیون ریال و معیشتی 50 میلیون ریال است که در صورت تایید این درخواست در هیات دولت، ماوالتفاوت نیز به سیلزدگان پرداخت خواهد شد.
وی اظهار کرد: بر اثر سیل اخیر 6 هزار و 341 واحد مسکونی در این استان دچار خسارت شد و 650 واحد مسکونی به طور کامل تخریب شد که نیاز به بازسازی و نوسازی دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران اظهار داشت: علاوه بر آن برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی که حدود 5 هزار و 700 واحد را شامل می شود نیز 150 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت قرض الحسنه ای پرداخت خواهد شد.
به گفته خانی نوذری هم اکنون کار بررسی تعدادی از این واحدها پایان یافته و با تشکیل پرونده خسارت دیدگان برای دریافت وام به بانک مسکن معرفی خواهند شد.
وی سقف وام واحدهای تخریبی را در شهرها 500 میلیون ریال و روستاها 400میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: با فروکش کردن بحران سیل از هفته آینده کار نوسازی این واحدها نیز با نظارت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شروع می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران ابراز امیدواری کرد تا با همکاری خسارت دیدگان ساخت واحدهای مسکونی تخریبی تا پایان نیمه اول سال جاری خاتمه یابد.
سیل اواخر اسفندماه سال گذشته در مازندران در مجموع افزون بر 13 هزار میلیاردریال به واحدهای مسکونی، تاسیسات زیربنایی ( آب، برق، گاز و راههای ارتباطی ) استان خسارت وارد کرد./ایرنا

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :