تازه ها

يکشنبه 19 اسفند 1397-9:17 کد خبر:37519

توصیه پلیس در آستانه سفرهای نوروزی


به گزارش انعکاس شمال،سیدجعفر ساداتی امروز با بیان اینکه مازندران در ایام تعطیلات با احتساب جمعیت شناور از جمله استان‌های پرجمعیت کشور به شمار می‌رود خیلی از سارقان باتوجه به این شرایط برای کسب منافع وارد استان می‌شوند گفت؛ براساس بررسی‌های صورت گرفته طی پنج سال گذشته بخش اعظم سرقت در مازندران مربوط به منازل و خودرو بوده است.

وی توصیه‌های را به مردم در آستانه نوروز کرد که این توصیه‌ها شامل موارد زیر است؛

** موضوعی که مردم مازندران باید به آن توجه کنند این است افرادی که قصد مسافرت طی این ایام را دارند لازم است طلا و اشیای گران قیمت را در منزل نگهداری نکرده و به صندوق امانات و یا نزدیکان خود بسپارند.

** بررسی نرده‌های دزدگیر، قفل‌ها و نکات امنیتی، عادت نادرستی که مردم مازندران دارند این است که هنگام ترک منازل خود لامپ را روشن می‌گذارند درحالی‌که باید بدانند این اقدام‌شان موجب شده سارقان شک کرده و با بررسی منازل‌شان و اینکه لامپ به‌صورت متولی روشن باشند اموال‌شان را به سرقت می‌برند.

**موضوع دیگر وجود قبوض و تبلیغات در درب‌های منازل یکی از شگردهای سارقان است که متوجه می‌شوند که صاحب‌خانه حضور ندارد لازم است اگر همسایه‌ها می‌دانند فرد در منزلش نیست نسبت به برداشتن این قبوض از درب منازل اقدام کنند.

** موضوع دیگر افراد برای تعمیر درب منزل به قفل‌سازان مطمئن مراجعه کنند و اگر کلید را گم کردند حتما نسبت به تعویض درب منازل اقدام کنند.

** مسافران قفل پدال و فرمان و دزدگیر خودروها را زمان پارک خودروها فعال کنند.

**مسافران خودروهای خود در پارکینگ‌های معتبر شهرداری و تفرجگاه‌های عمومی استان پارک کنند.

**موضوع دیگر اینکه لازم نیست همه جواهرات و پول را زمان مسافرت به همراه داشته باشیم و هنگام ترک خودرو کیف پول و اشیای قیمتی در مکان مطمئن نگهداری کنیم./فارس

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :