تازه ها

يکشنبه 5 اسفند 1397-10:29 کد خبر:37471

مازندران با رشد 15درصدی اقامتگاه ها به میزبانی نوروز98 میرود


به  گزارش انعکاس شمال،معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران اعلام کرد که برای نوروز 98 حدود 15 درصد به ظرفیت اقامتگاههای رسمی استان افزوده خواهد شد.

سال گذشته ظرفیت اقامت رسمی در استان حدود 55 هزار تخت بود که این ظرفیت امسال به 64 هزار تخت افزایش یافته است.
وی همچنین به در حال اماده سازی بودن برخی از اقامتگاه های رسمی استان اشاره کرد و گفت: ممکن است آمارها تا ایام نوروز افزایش یابد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران اظهار داشت:این امار شامل هتل، هتل آپارتمان ، متل، اقامتگاه های بوم گردی و مسافرخانه ها است.
حسنی همچنین به ظرفیت غیر رسمی استان نیز اشاره کرد و گفت: جمع ظرفیت اقامت غیر رسمی و رسمی مازندران برای مهمانان نوروزی بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر شب اقامت است.
وی اعلام کرد که ظرفیت اقامتگاه های بومگردی استان نیر برای نوروز 98 افزایش 50 درصدی داشته و اکنون به 105 واحد اقامتگاه بوم گردی رسیده است.
معاون گردشگری مازندران همچنین از تفاهم نامه برای دریافت مجوز بیش از 200 اقامتگاه بومگردی دیگر نیز اشاره کرد و گفت: مجوز این اقامتگاه ها منوط به تکمیل مدارک و یا استاندارد سازی لازم است.
حسنی با بیان اینکه پیش بینی می شود که با نوسانات نرخ ارز، نوروز پیش رو مسافران بیشتری به مازندران سفرکنند، افزود: باید همه دستگاه ها برای بهترین میزبانی، همراه با ایجاد گردشگری مسئولانه کنار یکدیگر بایستند و به گردشگری کمک کنند.
گفتنی است نوروز 97 مازندران میزبان حدود 15 میایون نفر شب اقامت مسافر بود که رتبه نخست کشور در جذب گردشگر را کسب کرد./ایرنا

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :