تازه ها

چهارشنبه 17 بهمن 1397-10:51 کد خبر:37413

درد و دل‌های استاندار مازندران در مراسم افتتاح یک پروژه

به‌دلیل اختلاف سلایق همدیگر را زیر سؤال نبریم

انعکاس شمال - استاندار مازندران گفت: به‌دلیل وجود اختلاف سلایق و جریانات سیاسی، برای اثبات خودمان سعی کردیم همدیگر را زیر سؤال ببریم؛ دولت‌های بعدی هم آمدند و دولت‎های پیشین را زیر سؤال بردند، در واقع خدمات صادقانه نظام را زیر سؤال بردند.

 


به گزارش انعکاس شمال، احمد حسین‌زادگان سه‌شنبه‌شب در آیین افتتاح نیروگاه ۱۲ مگاواتی برق شهرک صنعتی محمودآباد اظهار کرد: از سرمایه‌گذار این پروژه تشکر می‌کنم که اصلاً گلایه نکرد و همین که توانست ظرف مدت ۶ ماه این پروژه را به بهره‎برداری برساند، نشان‌دهنده همکاری همه دستگاه‌هاست.

وی با اشاره به اینکه بالای هزار مگاوات کسری برق در مازندران رقم معناداری است، افزود:  بخشی از آن برمی‌گردد به دولت، دولت مدت‌هاست که بحث احداث نیروگاه را در دستور کار ندارد.

استاندار مازندران اضافه کرد: نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سرخ‌رود آخرین نیروگاهی است که دولت در آن ورود پیدا می‌کند تا ساخته شود و به‌درستی کار را دولت به بخش خصوصی سپرده است.

حسین‌زادگان خاطرنشان کرد: البته دولت خرید تضمینی برق را انجام می‌دهد و سوخت هم می‌دهد ولی بنا ندارد که خودش سرمایه‌گذاری کند.

وی درباره علت واگذاری احداث نیروگاه برق به بخش خصوصی عنوان کرد: توزیع نیروگاه‌ها توسط دولت، ضریب آسیب‌پذیری را کاهش می‌دهد، ما به نیروگاه به‌عنوان یک مجموعه اشتغال‌زا نگاه نمی‌کنیم؛ صنعت ما مستقیم وابسته به تأمین انرژی و نیروی برق است.

استاندارمازندران یادآور شد: امیدواریم همه این پروژه‌هایی که در کشور افتتاح می‌شود اول موجب رضایت خداوند متعال و دوم رضایت مردم را به‌وجود آورد؛ فراموش نکنیم که دشمن بسیار هوشمندانه و ظریف و با برنامه امید مردم را هدف قرار داده و دنبال ایجاد یأس و ناامیدی در بین مردم است؛ ما هر چقدر آمار بدهیم و جدول مقایسه‌ای تهیه کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم، به نظرم کم کار کردیم، چون ما با نسل جدیدی روبه‌رو هستیم که دشمن آنها را مورد هدف قرار داده تا ایمان آنها را متزلزل کند.

این مسؤول بیان کرد: ما خوب نتوانستیم اقداماتی که در طول ۴۰ سال انقلاب اتفاق افتاده را به‌خوبی تبیین کنیم، خاطرمان نمی‌رود که در هیچ روستایی سالن ورزشی نداشتیم، برق، آب و گاز هم نداشتیم، این‌ها را نمی‌گویم که بگوییم ما خیلی خدمات دادیم، این‌ها جزو وظایف هر دولتی است که باید بیاید خدمات بدهد و رضایت مردم را در این بخش جلب کند اما مردم ما از همین حداقلیات هم در دوران طاغوت محروم بودند.

حسین‌زادگان تصریح کرد: ماهیت انقلاب ما اگرچه رویکرد سیاسی داشت ولی خیلی از شعارهای ما ماهیت فرهنگی داشت؛ ما شعار اقتصادی خیلی کم داشتیم، واقعیت این است که برخی از موضوعاتی که ناجوانمردانه مطرح می‌شود، حداقل جزو اولویت‌های انقلاب نبود هرچند وظیفه نظام است که به وضعیت اقتصادی، معیشتی و رفاه مردم رسیدگی کند.

وی ادامه داد: به‌دلیل وجود اختلاف سلایق و جریانات سیاسی، برای اثبات خودمان سعی کردیم همدیگر را زیر سؤال ببریم؛ دولت‌های بعدی هم آمدند و دولت‎های پیشین را زیر سؤال بردند، در واقع خدمات صادقانه نظام را زیر سؤال بردند و هنوز بعضاً می‌بینیم به‌علت اختلاف سلیقه با یک مدیر، استاندار و مسؤول در یک مجموعه، تمام خدماتی که دولت در آن مجموعه و بخش انجام داده را غیرمنصفانه زیر سؤال می‌بریم، این جفای در حق انقلاب و نظام هست.

استاندار مازندران گفت: برویم در بخش‌های مختلف حوزه کشاورزی، صنعت، سد، راه، گاز، برق، آب ببینیم واقعاً چه کردیم؛ در کل استان چند تا درمانگاه داشتیم اما الان شاید هر چند روستا از نعمت یک مرکز درمانی برخوردارند؛ این‌ها منتی نیست، وظیفه این نظام است اما حداقل نباید به عوامل خارجی اجازه دهیم که ناجوانمردانه این خدمات را به نوع و شکل دیگری مصادره کنند تا ذهنیت مردم تغییر کند.

این مسؤول تأکید کرد: آن چیزی که مهم بوده، این است که اراده نظام و دولت خدمت به مردم است و امیدواریم بتوانیم خدمات را خوب ترجمه کرده و به نسل جدید منتقل کنیم و خیلی دل نبندیم به اینکه یک جریان و تفکری، شخصی یا یک قهرمانی می‌آید و اوضاع را تغییر می‌دهد.

حسین‌زادگان افزود: تجربه کشورهای همسایه ثابت کرده چنین اتفاقی نیفتاده؛ سوریه، مصر و تونس مقابل چشم ماست، نگذاریم خون این همه شهدای عزیز، این همه رشادت‌ها و جانفشانی‌ها خدای ناکرده توسط یک اجنبی‌نشین و اشتباه محاسباتی پایمال شود.

وی در پایان گفت: ما در حوزه برق دارای مشکل هستیم و حتماً باید افرادی مثل این پیمانکار که توقعات آنها معقول و منطقی باشد و نگاه آنها برد برد باشد بیایند و البته مردم هم مشارکت کنند؛ ما در سال گذشته در حوزه مدیریت مصرف برق حتی در دستگاه‌های دولتی خیلی موفق عمل نکردیم، باید کمک و همراهی کنیم تا ارزش برق، آب و هوا را به‌خاطر مسائل زیست محیطی بدانیم؛ دولت برای کمک به مردم در این صنعت یارانه سنگینی می‌پردازد.

به گزارش فارس، این نیروگاه به نام مولد مقیاس کوچک ۱۲ مگاواتی توسط یک سرمایه‌گذار خارجی (شرکت آلمانی) با ۸۵ درصد مشارکت و سرمایه داخلی بخش خصوصی با ۱۵ درصد مشارکت با هزینه ۶/۲ میلیون یورو طی ۶ ماه در شهرک صنعتی شهدای تشبندان محمودآباد اجرا و به بهره‌برداری رسید./فارس

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :