تازه ها

دوشنبه 15 بهمن 1397-7:53 کد خبر:37398

با حضور مدیر کل بهزیستی مازندران صورت گرفت

افتتاح خانه کودکان و نوجوانان نرگس در شهرستان چالوس

انعکاس شمال - با حضور دکتر سید سعید آرام مدیر کل بهزیستی مازندران، وحید حسین زاده معاون امور اجتماعی و جمعی از مسئولین شهرستان چالوس  خانه کودکان و نوجوانان نرگس  افتتاح شد.


به گزارش انعکاس شمال به نقل ازروابط عمومی بهزیستی مازندران، در این مراسم دکتر آرام، مدیرکل بهزیستی استان مازندران با بیان اینکه بهزیستی مولود انقلاب اسلامی ایران است گفت: یکی از مهمترین آرمانهای انقلاب فقر زدایی و حمایت از محرومین کشور بود که بحمدلله و به برکت خون شهدا، این امر در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قابل مشاهده است.

مدیر کل بهزیستی مازندران با تاکید بر اینکه چهلمین سال پیروزی انقلاب، زمان  بالندگی و پختگی انقلاب است تصریح کرد : افتخار میکنیم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، خدمتگزار مردم شریف ایران اسلامی هستیم و این را نعمت خداوند بر خود می‌دانیم.

نواختن زنگ انقلاب با حضور مدیر کل بهزیستی مازندران

با حضور دکتر سید سعید آرام مدیر کل بهزیستی مازندران مهد کودک سرزمین کوچولوها افتتاح و همزمان زنگ انقلاب نواخته شد.

اولین مرکز روستایی روزانه آموزشی توانبخشی سالمندان در مازندران افتتاح شد

با حضور مهندس قلندری معاون توانبخشی بهزیستی استان اولین مرکزروستایی روزانه آموزشی توانبخشی سالمندان در شهرستان سیمرغ افتتاح شد.

قلندری در این مراسم با بیان اینکه آمار رو به رشد جمعیت سالمندان در استان نیازمند ارائه خدمات متناسب با این دوران می باشد گفت: براساس سرشماری سال 95 بیش از 11 درصد ازجمعیت استان را افراد بالای 60 سال تشکیل می دهند که قسمت اعظمی از این قشر ساکن روستاها می باشند.

وی با تاکید بر  فراهم نمودن شرایط زیستی و اجتماعی برای سالمندان در محیط زندگی در کنار احترام به شان و منزلت جایگاه سالمندان ، ابراز امیدواری نمود با ارائه خدمات مذکورکه  در راستای کاهش آسیب های ناشی از روند پیری می باشد شاهد تحقق سلامتی ونشاط در سالمندی باشیم.

معاون امور توانبخشی بهزیستی مازندران با اشاره به تاسیس 14 مرکز روزانه اموزشی و توانبخشی سالمندان  در بافت شهری توسط بهزیستی بعنوان متولی امور سالمندان در کشور که عهده دار ساماندهی وزمینه سازشرایط مساعد جهت ارتقاء کیفیت زندگی سالمندان می باشد ، تصریح کرد: از انجا که قشر عظیمی از جمعیت سالمندان استان روستا نشین  می باشند و دسترسی به خدمات ویژه اموزشی توانبخشی و پزشکی متناسب با دوران سالمندی  را ندارند، اداره کل بهزیستی استان اقدام به تاسیس اولین مرکز اموزشی و توانبخشی سالمندان در بافت روستایی نموده است.

قلندری با اشاره به اینکه خدمت رسانی جهت همه اقشار جامعه در اولویت  کار سازمان بهزیستی قرار دارد و سالمندان بویژه سالمندان ساکن در مناطق روستایی نیز می بایست بهره مند ازخدمات سازمان باشند خاطرنشان کرد: مرکزسرای امید اولین مرکزروزانه سالمندان استان دربافت روستایی می  باشد که جهت پیشگیری از معلولیت های دوران سالمندی بواسطه ارائه آموزش های لازم در خصوص  خود مراقبتی  و سبک زندگی سالم در دوران سالمندی و همچنین ارائه خدمات پزشکی ، پرستاری و فیزیو تراپی و روانشناسی ارائه خدمت می کند. 

مرکز سرای امید واقع در شهرستان سیمرغ  در روستای کوشیکلا که  مکان مذکور هم جوار با چندین روستا می باشد و افراد سالمند زیادی در این محدوده سکنی دارند، امروز با حضور فرماندار شهرستان سیمرغ و معاون توانبخشی بهزیستی استان و مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :