تازه ها

يکشنبه 14 بهمن 1397-13:18 کد خبر:37397

جعفر احمدپور خبر داد:

گازرسانی به 105 روستای مازندران در دهه فجر

انعکاس شمال - مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با بیان اینکه در دهه فجر گازرسانی به 105 روستا آماده انجام می شود، گفت: با افتتاح و بهره برداری از این  پروژه ها 7 هزار خانوارمازنی از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.


به گزارش انعکاس شمال، جعفر احمدپور در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت:  هم اکنون 55 شهر از 58 شهر استان مازندران گازدار هستند و سه شهر آلاشت، بلده و گزنک باقی مانده که آلاشت تا پایان فصل بهار گازدار شده، بلده قبل از عید کلنگ زنی می‌شود و برای گزنک هم پروژه با شرکت مهندسی توسعه امضا شده است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران گفت: دولت تمام عزم خود را جزم کرده تا گازرسانی به همه روستاهای بالای 20 خانوار استان انجام شود.

 

وی با بیان اینکه در دهه فجر گازرسانی به 105 روستا آماده افتتاح داریم، خاطر نشان کرد: 148 میلیارد تومان برای این پروژه‌ها پیش‌بینی شده که تاکنون 106 میلیارد هزینه کردیم که با این پروژه ها 7 هزار خانوار از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

 

احمدپور با اشاره به اینکه تا به امروز 2 هزار و 20 روستای گازدار در استان داریم افزود: 3 هزار و 619 روستا در استان مازندران وجود دارد که 2 هزار و 893 روستا قابلیت گازرسانی دارند و 448 روستا در دست اجرا و 425 روستا نیز در دست مطالعه و بررسی است.

 

وی با بیان اینکه 92 درصد روستاها در استان مازندران گازدار هستند، یاد آور شد: 99/7 درصد شهرهای استان گازدار هستند.

 

مدیر عامل شرکت گاز استان مازندران با اشاره به تحریم‌ها و بالا رفتن دلار اظهارداشت: با افزایش دلار، قیمت لوله‌ها هم افزایش پیدا کرد و حتی پروژه‌ها به چهار برابر هم رسید که ما مجبور به خاتمه برخی ازآنها شده و پیمان جدید بستیم که این امر هم زمانبر بوده است.

 

احمدپور درپایان طلب شرکت گاز از دستگاه‌های دولتی، غیردولتی، صنعتی و خانگی را 167 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تعداد مشترکان گاز، یک‌میلیون و 370 هزار مشترک در استان مازندران است که صدور قبوض آنی گاز در حال اجرا است و در مرکز استان انجام می‌شود.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :