تازه ها

جمعه 12 بهمن 1397-13:49 کد خبر:37385

استاندار مازندران در نشست خبری با اصحاب رسانه

معجزه گر نیستم!

انعکاس شمال – اولین نشست خبری احمد حسین زادگان استاندار مازندران  به مناسبت چهلمین فجر انقلاب اسلامی برگزار شد.


انعکاس شمال، سرویس سیاسی: همزمان با ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 766 پرو‍ژه با اعتباری بالغ بر 1041 میلیارد تومان در مازندران مورد بهره برداری قرار می گیرد

احمد حسین زادگان استاندار مازندران در نشست خبری که به مناسبت چهلمین فجر انقلاب اسلامی برگزار شد، با بیان این که از مجموع پرو‍ژه هایی که در این دهه افتتاح می شود، 76 پرو‍ژه تولیدی – صنعتی با اعتباری بیش از 397 میلیارد تومان اشتغال زا بوده و برای 861 نفر شغل ایجاد خواهد نمود، اظهار داشت: هم چنین 566 پروژه عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 619 میلیارد و 900 میلیون تومان در ایام الله دهه فجر افتتاح خواهد شد.

استاندار مازندران ادامه داد: از مجموع پروژه های امسال، 132 پروژه مرتبط با توزیع برق، 83 پروژه مرتبط با جهاد کشارزی، 69 پروژه مربوط به راه و شهرسازی، 59 پروژه مربوط به راهداری و حمل و نقل جاده ای، 40 پروژه مربوط به نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، 31 پروژه مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران، 28 پروژه مربوط به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، 22 پروژه مربوط به گاز مازندران، 21 پروژه مربوط به آب منطقه ای، 20 پروژه بنیاد مسکن، 13 پروژه شیلات، 12 پروژه در آب و فاضلاب و 12 پروژه مربوط به ورزش و جوانان، 8 پروژه علوم پزشکی بابل، 7 پروژه مربوط به صنعت، معدن و تجارت، برق منطقه ای، شهرک های صنعتی و شهرداری کتالم و سادات شهر هر کدام 6 پروژه، راه آهن، بانک توسعه تعاون، علوم پزشکی مازندران و شهرداری نکا هر کدام 5 پروژه، منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران (ساری)، بندر امیرآباد، شرکت غله منطقه 2 ، مرکز تحقیقات کشاورزی و سازمان تامین اجتماعی هر کدام 3 پروژه خواهد بود.

وی با اشاره بر این که در بخش روستایی 128 پروژه با اعتباری بالغ بر 239 میلیارد ریال در ایام به بهره برداری می رسد, ادامه داد: در بخش عمران شهری نیز34 پروژه با اعتباری بیش از 21 میلیارد تومان از سوی شهرداری ها مورد بهره برداری قرار می گیرد.

نماینده عالی دولت در مازندران، با اشاره به این که در ایام الله دهه فجر امسال 34 پروژه با اعتباری بیش از 354 میلیارد تومان در بخش های مختلف کلنگ زنی خواهد شد، افزود: در میان شهرستان های استان، بابل با 92 پروژه، آمل با 68، ساری با 63 پروژه، و بهشهر و نکا به ترتیب با 39 و 36 دارای بیشترین پروژه های افتتاحی در ایام الله دهه فجر امسال هستند.

*وضعیت گردشگری ساماندهی شود

حسین‌زادگان اضافه کرد: گردشگری سلامت  یک ظرفیت است و به صورت غیر رسمی افراد از خارج کشور برای درمان ورود پیدا می‌کنند ، معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان به عنوان تسهیل‌گر سلامت معرفی شد و در این 100 روز کلیات طرح آماده می‌شود.

وی درباره وضعیت گردشگری گفت: وضع موجود باید ساماندهی شود.

استاندار مازندران در پاسخ به پرسش خبرنگار هفته نامه خان نامه درباره ساماندهی ورودی شهرهای استان مازندران، گفت: طرح کاشت یک میلیون اصله درخت در دستور کار است، بنا داریم که از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد استفاده کنیم، فاز اول این طرح انجام شده و در پاک‎سازی جاده  ها پیشنهاد مشخص این است که از ظرفیت رسانه‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و مردم استفاده کنیم.

این مسؤول با اعلام اینکه گردشگر انبوه برای ما هزینه بسیار سنگین تحمیل می‌کند، افزود: گردشگر انبوه اگر یک مزیت داشته باشد 99 مشکل برای ما ایجاد می‌کند.

حسین‌زادگان با اعلام اینکه در حوزه زیرساخت‌ها برق، آب و گاز نیاز به اعتبارات ویژه داریم، گفت: کلیات تامین اعتبار این موارد را معاون برنامه و بودجه رئیس جمهور پذیرفته است.

وی با اعلام اینکه برای افزایش کمی و کیفی سازمان‌های مردم نهاد به صورت ویژه برنامه داریم، گفت: خبرنگاران نسبت به این موضوع نقد داشته باشند ولی برای کمک و بهبود وضعیت هم اقدام کنند.

استاندار مازندران اضافه کرد: در فاز اول ساماندهی 100 هزار نفر در دستور کار است و به صورت مداوم آموزش ضمن خدمت سازمان‌های مردم نهاد را در دستور کار قرار می‌دهیم.

*قرار نیست معجزه کنیم

این مسؤول  همچنین  در باره سوال خبرنگار ایران در ارتباط با برنامه 100 روزه ی اعلام شده از سوی وی، گفت: قرار نیست معجزه کنیم همه مدیران باید در این 100 روز به رسانه‌ها پاسخ بدهند، بحث ما این بود که پروژه‌ای که قرار بود 6 ماه گذشته به بهره‌برداری برسد در مدت 100 روز تکلیف آن مشخص شود، طرح 100 روزه ی ما پس از اتمام این مهلت، دوباره برای سایر برنامه‌های استانی اجرایی می‌شود.

حسین‌زادگان در ارتباط با برگزاری ملاقات عمومی، گفت: مسؤولان وظیفه دارند که خودشان را به مردم نزدیک کنند، مدیر ما نباید با مردم فاصله داشته باشد، باید فاصله خودمان را با مردم کم کنیم.

وی با اعلام اینکه ساماندهی آلودگی محیط زیست یکی از اولویت‌های اصلی است، گفت: استانداردهای محیط زیستی باید مورد توجه قرار گیرد.

*رسانه‌ها شرایط موجود  را نقد کنند

استاندار مازندران با اعلام اینکه رسانه‌ها شرایط موجود  را نقد کنند،گفت: دوستان کمک کنند که شرایط اقتصادی مردم را درست کنیم و بعدا محکوم و متهم در انتخابات مشخص می‌شود، بنده هم اگر مورد مقبول مردم هستم در صورت کم کاری مورد غضب مردم قرار می‌گیرم.

*وقت آزمون و خطا برای انتخاب معاون سیاسی نیست

این مسؤول در ارتباط با انتخاب معاونت‌های استانداری، گفت: بنده فقط یک معاون ندارم و معاون سیاسی است، برای انتخاب معاون سیاسی وقت آزمون و خطا ندارم، این معاونت حساسیت‌های خاصی دارد، سال آینده انتخابات داریم دوستان زیادی به من معرفی کردند، فرایندها باید طی شود و به زودی انجام می‌شود، فشارهای به ما وارد شده است ولی تلاش می‌کنیم که فرد کارآمد در این حوزه را معرفی کنیم در کنار این موضوع شورای اداری مدیران استانداری را راه‌اندازی کردیم و در هر هفته 6 تا هشت صبح جمع‌بندی هفتگی داریم.

*آمار و ارقام ندارم

حسین‌زادگان در ارتباط با مصوبات سفر رئیس جمهور به استان مازندران، گفت: سفر رئیس جمهور منجر به تصویب  مصوبات مناسبی بوده، بنده در حال حاضر آمار و ارقام ندارم،  برخی از پروژه‌ها به اتمام رسیده و برخی  از پروژه‌های که  تعداد آنها محدود است و نیاز به تغییر ماهیت دارد را در دست بررسی داریم و به دنبال رفع مشکل این پروژه‌ها هستیم.

وی با اعلام اینکه نقد منصفانه مورد استقبال قرار می‌گیرد،افزود: با مطالعه نقد شود در حوزه خصوصی افراد ورود پیدا نکنید، مطالبه‌گری حق رسانه‌ها و باید در این ارتباط پاسخگو باشیم.

استاندار مازندران یادآور شد: خبرنگاران بازرسان بنده هستند و تلاش می‌کنیم که از این ظرفیت به نحو مناسبی استفاده کنیم.

*بعضی مدیران استاندار را دور می‌زنند

این مسؤول در ارتباط با معرفی بعضی از مدیران بدون جلب نظر استاندار، گفت: برخی مواقع افراد پل می‌زنند و گاهی استاندار را دور می‌زنند این روال در گذشته بوده و در حال حاضر هم وجود دارد و واقعیت غیرقابل انکار است.

حسین‌زادگان با اعلام اینکه بحث انتقال آب دریای خزر نیاز به جلسه تخصصی دارد،گفت: بنده اولا نماینده دولت هستم و مجری عملکردش هم باید باشم، پژوهش‌های انجام شده یک سری موافق و مخالف هستند، محیط زیست برای انتقال آب شرب، رئیس جمهور هم اعلام کرده و گفته اگر زمینه انجام شود مناسب است و کارشناس هم مخالفت‌های خویش را اعلام می‌کنند و بحث کم آبی استان مازندران را پیش می‌کشند و کارشناس‌های دیگر بحث افزایش پیشروی آب را پیش می‌کشند، در کلیات نمایندگان و کارشناسان هم اگر آسیبی به استان و دریا نرسد و مشکلی زیست محیطی نداشته باشد همه اعلام موافقت می‌کنند.

*اظهارات ضد و نقیض درباره انتقال آب دریای خزر

وی یادآور شد: بنده نه مطالعه طرح را دیده‌ام، رئیس جمهور گفته اگر سرمایه‌گذار باشد امکان انتقال وجود دارد،اگر قرار هست که انجام شود حتما کار کارشناسی انجام می‌شود، اگر به نفع استان هست باید انجام و اگر نیست نباید انجام شود.

استاندار مازندران ادامه داد: اظهارات ضد و نقیض در ارتباط با اجرای این طرح وجود دارد، پرداختن به این موضوع وقتی مزایا و معایب طرح مورد بررسی قرار نگرفته را  چندان قابل قبول ندارم، طرح جامعی در ارتباط با طرح انتقال طرح آب دریای خزر انجام نشده است، بنده به عنوان  استاندار نظرم را پس از تهیه طرح جامع اعلام می‌کنم و هر چیزی که منافع استان را تامین کند بنده موافق هستم.هارش

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :