تازه ها

سه شنبه 9 بهمن 1397-10:33 کد خبر:37375

گاز منو اکسید کربن، علت مرگ زن و مرد جوان در ساری


به گزارش انعکاس شمال و به نقل از پایگاه خبری پلیس مازندران، سرهنگ سید جعفر ساداتی افزود: در پی کشف اجساد زن و مردی جوان در دی ماه سال جاری در منطقه روستایی ساری، موضوع در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی تصریح کرد: با توجه به بررسی های میدانی، اقدامات اطلاعاتی و همچنین نظریه پزشکی قانونی علت اولیه مرگ، گاز گرفتگی ناشی از استنشاق گاز منو اکسید کربن اعلام شد.
سرپرست پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مازندران با اشاره به شناسایی هویت متوفیان، عنوان داشت: کارآگاهان پلیس در ادامه تحقیقات دریافتند، اجساد این مرد و زن پس از مرگ به این مکان منتقل شد.
سرهنگ ساداتی افزود: کارآگاهان پلیس با انجام اقدامات فنی و علمی پس از گذشت 2 هفته موفق شدند، مکان حضور این افراد در زمان گازگرفتگی را مشخص و در ادامه با شناسایی مالک آن با هماهنگی قضائی این فرد را دستگیر کنند.
سرپرست پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مازندران، افزود: متهم در تحقیقات و بازجویی های پلیس ابتداء منکر هرگونه عمل ارتکابی شد اما در ادامه با توجه به شواهد و قرائن موجود لب به اعتراف گشود و عنوان داشت، پس از مرگ این افراد به علت گازگرفتگی به دلیل ترس و اضطراب، اجساد را به خارج از این مکان منتقل کرده است.
سرهنگ ساداتی با اشاره به انتشار اخبار ضد و نقیض در برخی سایت ها و شبکه های اجتماعی مبنی بر قتل این زن ومرد جوان و شایعه پراکنی در اذهان عمومی به شهروندان توصیه کرد، قبل از انتشار هرگونه اخباری در شبکه های اجتماعی نسبت به صحت و سقم خبر و دریافت اخبار از منابع رسمی به ویژه پلیس اقدام کنند.
وی همچنین به شهروندان توصیه کرد: در صورت مشاهده هر نوع جرایم یا حوادث مشابه قبل از هرگونه اقدام خودسرانه و تغییر صحنه جرم، سریعا مراتب را به پلیس 110 و مبادی قانونی اطلاع دهند تا نسبت به پیگیری قانونی و جلوگیری از تضییع حقوق افراد و جامعه اقدام لازم به عمل آید.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :